دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 فروردين 1402 - 10:44
در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه کویت:

امیر عبداللهیان: آماده برگزاری کمیسیون عالی مشترک بین کویت و ایران هستیم

امیر عبداللهیان: آماده برگزاری کمیسیون عالی مشترک بین کویت و ایران هستیم
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای کویتی خود ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و مردم کویت، گفت: آماده برگزاری کمسیون عالی مشترک بین کویت و ایران هستیم.
کد خبر : 838660

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ «سالم عبدالله الجابر الصباح» وزیر امور خارجه کویت در خصوص روند مناسبات دو جانبه و برخی مسائل منطقه‌ای تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.  

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت و گوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و مردم کویت، سلام رییس جمهور کشورمان به مقامات عالی کویت را ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: خوشبختانه در دوره اخیر مناسبات دوجانبه شاهد برگزاری جلسات کمیته کنسولی و گارد ساحلی و کمیته حقوقی بوده ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: آماده برگزاری کمسیون عالی مشترک بین کویت و ایران هستیم.

امیرعبداللهیان در ادامه  تاکید کرد: در حوزه منطقه‌ای  گام‌های خوبی برداشته شده و در حال پیگیری است. روابط با عربستان در جهت طبیعی حرکت می‌کند و بزودی با همتای سعودی خود دیدار و فعالیت سفارتخانه‌ها از سر گرفته خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: در عرصه منطقه، توافقات سازنده‌ای در حال انجام است؛ و‌ی از توافق عربستان و سوریه برای عادی سازی روابط و بازگشایی سرکنسولگری‌ها استقبال کرد.

امیرعبداللهیان هماهنگی بیشتر دو کشور در تسهیل امور کنسولی را برای تقویت تعاملات ضروری دانست.

شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح وزیر امور خارجه کویت نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن تبریک نوروز و ماه رمضان به دولت و مردم ایران، از توافق ایران و عربستان استقبال نمود و این توافق را مایه خیر و برکت برای کشور‌های منطقه دانست.

وزیر امور خارجه کویت از پیشنهاد و ابتکار جمهوری اسلامی ایران در خصوص تسهیل امور کنسولی استقبال نمود و بر ادامه رایزنی‌ها به منظور گسترش و توسعه بیشتر روابط تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر