دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 فروردين 1402 - 00:43
سومین جدال ایران و روسیه این بار در ورزشگاه آزادی

رونمایی از تیم ملیِ مدل قلعه نویی در جدال با تزار‌ها

رونمایی از تیم ملیِ مدل قلعه نویی در جدال با تزار‌ها
تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی به مصاف روسیه خواهد رفت.
کد خبر : 838642

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم‌های ملی فوتبال ایران و روسیه ساعت ۲۰:۳۰ فردا در ورزشگاه آزادی در چارچوب بازی‌های دوستانه فیفادی به مصاف یکدیگر می‌روند.

این مسابقه سومین رویارویی دو تیم محسوب می‌شود، در اولین بازی دو تیم در قالب دیداری دوستانه در سال 89 به مصاف هم رفتند که تیم ملی ایران تحت هدایت علیرضا منصوریان با تک گل محمدرضا خلعتبری به برتری رسید. این بازی در امارات برگزار شد. دو تیم در سال 2017 در یک دیدار دوستانه دیگر تحت هدایت کی روش به مصاف هم رفتند که سردار آزمون در آن مسابقه تک گل تیم ملی ایران را به ثمر رساند.

تیم ملی ایران پس از حذف در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همانند دیگر ادواری که در جام جهانی حاضر بود، پس از آنکه کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی قطر را بر عهده گرفت مذاکره با گزینه‌های داخلی و خارجی را آغاز کرد و در نهایت امیر قلعه‌نویی برای دومین مرتبه در دوران مربیگری خود به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

قلعه‌نویی در مرتبه نخستی که سرمربی تیم ملی بود پس از حذف برابر کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ برکنار شد و اولین تجربه دومین حضورش روی نیمکت تیم ملی دیداری دوستانه با روسیه‌ای خواهد بود که اخیراً شایعه پیوستنش به کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح شده است.

روسیه به دلیل آنکه وارد جنگ با اوکراین شد از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کنار گذاشته شد و از آن زمان که نزدیک به ۲ سال می‌گذرد برابر قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان ۳ بازی تدارکاتی داشته که حاصل آن یک پیروزی و دو شکست بوده است. آخرین بازی رسمی روسیه هم مقابل کرواسی بود که روس‌ها یک بر صفر بازنده شدند.

این بار شاگردان والری کارپین برابر حریفی قرار می‌گیرند که در جام جهانی حاضر بوده است. قلعه‌نویی بیش از ۳۰ بازیکن را فراخوانده و بیشتر بازیکنان حاضر در جام جهانی در فهرست سرمربی جدید تیم ملی قرار دارند. باید دید در اولین تجربه قلعه‌نویی چه نتیجه‌ای به دست خواهد آمد.

تیم ملی کشورمان در ۱۰ بازی آخر خود ۶ پیروزی، ۳ شکست و یک تساوی به دست آورده است. در مقابل روسیه در ۱۰ بازی آخرش ۶ پیروزی، ۳ تساوی و یک شکست داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر