دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 فروردين 1402 - 18:33
به بهانه واهی؛

آمریکا ۳ فرد و ۴ نهاد ایرانی را تحریم کرد

آمریکا ۳ فرد و ۴ نهاد ایرانی را تحریم کرد
وزارت خزانه‌ داری آمریکا امروز ۳ فرد و ۴ شرکت در ایران را به بهانه‌ای واهی تحریم کرد.
کد خبر : 838622

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، وبگاه وزارت خزانه‌ داری آمریکا امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ ای از تحریم چند فرد و نهاد ایرانی به بهانه ای واهی خبر داد.

در بیانیه صادره در وبگاه وزارت خزانه‌ داری آمریکا در این خصوص آمده است که دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) با هماهنگی دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی)، ۴ نهاد و ۳ شخص را در ایران و ترکیه به بهانه مشارکت در تهیه تجهیزات، از جمله تامین موتورهای اروپایی پهپادهای ایران تحریم کرده است.

آنطور که وزارت خزانه‌ داری آمریکا ادعا کرده است، اشخاص تحریم شده امروز ۲ شهروند ایران و یک شهروند ترکیه هستند. همچنین، از ۴ شرکت تحریم شده نیز، ۳ مورد در ایران و یک مورد در ترکیه استقرار دارند.

در بیانیه صادره از سوی وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا ادعا شده است: شبکه مذکور به نمایندگی از وزارت دفاع نیروهای مسلح ایران که بر چند شرکت دخیل در توسعه پهپاد و موشک های بالستیک نظارت دارد، فعالیت می کند.

اشخاصی که در فهرست تحریم های امروز خزانه‌ داری آمریکا قرار گرفتند، عبارتند از: امان الله پایدار (رییس تجاری شرکت مرکز تحقیقات فناوری و علوم دفاعی و مالک شرکت مهندسی صنایع فرازان)، اصغر محمودی (مالک شرکت سلین تکنیک در ایران ) و نیز «مورات بوکای» (شهروند ترکیه).

۴ نهاد تحریم شده نیز عبارتند از: مرکز تحقیقات فناوری و علوم دفاعی، شرکت مهندسی صنایع فرازان، شرکت سلین تکنیک و شرکت اوزون هوانوردی (در ترکیه).

انتهای پیام/

ارسال نظر