دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان:

برکات ماه مهمانی خدا از منظر امام رضا (ع) چیست؟

برکات ماه مهمانی خدا از منظر امام رضا (ع) چیست؟
یک استاد اخلاق گفت:‌ ماه مبارک رمضان، ماه رو آوردن به پروردگار است. کسی که در ماه رمضان خودش را به آمرزش نرساند، امام هشتم (ع) می‌فرماید: دیگر کِی می‌خواهد خودش را برساند. بنابراین،‌ این ماه را غنیمت بدانید.
کد خبر : 838224

به گزارش خبرنگار دین و آیین خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان از اساتید اخلاق شهر تهران درباره جایگاه ماه مبارک رمضان در تهذیب و تعالی بندگان بیان داشت: امام رضا (ع) می‌‌فرماید: «شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ البَرَكَةِ، وشَهرُ الرَّحمَةِ، وشَهرُ المَغفِرَةِ، وشَهرُ التَّوبَةِ وَالإِنابَةِ»؛ ماه رمضان ماه توبه است، خدایا اشتباه کردیم، غلط کردیم، ما را ببخش.

** بهترین زمان برای آمرزش و بخشش

وی افزود: «وَالإِنابَةِ»، این ماه، ماه رو آوردن به پروردگار است. کسی که در ماه رمضان خودش را به آمرزش نرساند، امام هشتم (ع) می‌فرماید: دیگر کِی می‌خواهد خودش را برساند. بنابراین،‌ این ماه را غنیمت بدانید، دعا کنید.

** بخواهیم آخرین ماه رمضان عمرمان نباشد

این سخنران دینی ابراز داشت: حضرت (ع) می‌فرماید: بخواهید، دعا کنید، خدا این عبادت با ارزش را از شما قبول کند، از خدا بخواهید این آخرین ماه رمضانتان نباشد که از این همه بهره محروم نشوید، توفیق‌‌تان بدهد که خدا را اطاعت کنید و از افتادن در گناه حفظتان کند.

** خواندن یک آیه در ماه رمضان مساوی با خواندن کل قرآن در ماه‌های دیگر است

وی با تأکید بر اینکه پروردگار بهترین وجود مقدسی است که از او گدایی می‌کنیم، ادامه داد:‌ کسی که در ماه رمضان یک آیه قرآن بخواند، «مَنْ قَرَأَ فى شَهْرِ رَمَضانَ ايَةً مِنْ كِتابِ اللّه كانَ كَمَنْ خَتَمَ الْقُرْانَ فى غَيْرِهِ، مِنَ الشُّهُورِ». اگر امسال در ماه شعبان، رجب، ماه ربیع، ماه محرم، ماه صفر، بنشیند یک ختم قرآن کنید، یعنی از اول تا آخر قرآن را بخواند، شش هزار و ششصد و شصد و چند آیه، امام هشتم (ع) می‌فرماید: یک آیه در ماه رمضان خواندن مساوی خواندن کل قرآن در غیر ماه رمضان است.  

** چه زمانی در ماه رمضان دعا کنیم؟

حجت‌الاسلام انصاریان درباره اهمیت دعا در ماه مبارک رمضان اظهارداشت: برادرانم، خواهرانم، پیغمبر(ص) می‌فرمایند، چند جا هم فرمودند، دعا در ماه رمضان مستجاب است. در دل خودتان، سحر، اول افطار هم دعا خیلی مستجاب است، تا افطار نکردید دعا کنید.

** اگر محبوب خدا شویم چه اتفاقی می‌افتد؟

وی گفت:‌ من هم دعا می‌کنم، برای خودمان، برای زن و بچه‌‌مان، برای دوستانمان که خدا به ما توفیق دهد محبوب پروردگار شویم، تا همه واقعیات عالم دنبالمان بدوند و دیگر ما زحمت دویدن دنبال حقایق را نکشیم.

** «بهشت» دنبال محبوب خدا است

این استاد اخلاق تصریح کرد: وقتی ما محبوب خدا شدیم، اصل تمام آفرینش عاشقتند که به ما برسند و برایمان کار کنند. «بهشت» دنبال محبوب خدا است، «مغفرت» دنبال محبوب خدا است، «رحمت» دنبال محبوب خدا است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر