دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در آنا بخوانید؛

چگونه هنر، کیفیت زندگی را ارتقا می­‌دهد؟

چگونه هنر، کیفیت زندگی را ارتقا می­‌دهد؟
هنر زندگی مان را دگرگون می‌کند. وقتی با هنر ارتباط برقرار می‌کنیم، درواقع در نهایت با نفس درونمان ارتباط برقرار خواهیم کرد. هنر ما را قادر می‌سازند تا به درونمان نگاه کنیم و به حرف‌های قلبمان گوش کنیم، بفهمیم که ما کی هستیم و به چه چیزهایی اهمیت می‌دهیم.
کد خبر : 838162

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا، هنر بدون شک موهبتی برای دنیای ما است. هنر چیزی است که ما در تجربیات انسانی مان آرزوی رسیدن به آن را داریم. هنر به زندگی های ما معنا می بخشد و کمکمان می کند تا دنیایمان درک کنیم. هنر جزء مهمی از فرهنگمان است، چون به ما اجازه می دهد تا به درک عمیق تری از احساساتمان برسیم؛ هنر درک ما از خودمان را بیشتر می کند و همچنین به ما اجازه می دهد تا نسبت به ایده ها و تجربیات جدید گارد نداشته باشیم. و از این رو کماکان به باز کردن ذهن ها و قلب‌های ما ادامه می دهد و نشانمان می دهد که چه چیزهایی در این دنیا امکان پذیر هستند.

** هنر به ما اجازه می دهد تا با نفس درونمان ارتباط برقرار کنیم

هنر زندگی مان را دگرگون می کند. وقتی با هنر ارتباط برقرار می کنیم، درواقع در نهایت با نفس درونمان ارتباط برقرار خواهیم کرد. هنر ما را قادر می سازند تا به درونمان نگاه کنیم و به حرف های قلبمان گوش کنیم، بفهمیم که ما کی هستیم و به چه چیزهایی اهمیت می دهیم. هنر با افکار، احساست، تصورات و واقعیت های بیرون و تجربیات ما ارتباط برقرار می کند.

وقتی ما با یک اثر هنری ارتباط برقرار می کنیم، ممکن است با یک جوشش احساسات رو به رو شویم، چون آن اثر هنری ما را با تجربیات تازه ای آشنا می سازد و به ما درک عمیقتری از احساساتمان می دهد و پرسش هایی را در ذهنمان جرقه می زند که تا قبل از آن حتی از وجودشان اطلاع نداشتیم. یک نقاش عاشق خلق کردن است، چون از این طریق می تواند با هسته درونی خود ارتباط برقرار کند و چیزهای بیشتری درباره خودش و توانایی های واقعی اش یاد بگیرد.

اما ما انسانها نیاز داریم که اطرافمان را با هنرهای خلق شده توسط دیگران پر کنیم. هنر ما را با مجموعه کاملاً نوینی از افکار آشنا می کند که قبلاً هرگز شاهدشان نبوده ایم. این تجربیات به ما اجازه می دهند تا به درونمان بنگریم، چون به عنوان انسان ما بر اساس ارتباط عاطفی ای که با آن اثر هنری برقرار می کنیم تصمیم می گیریم که چه چیزی راببینیم و حس کنیم. وقتی پی به این چیزها می بریم می توانیم شادتر و سالم تر زندگی کنیم چون می دانیم که هدفمان در این زندگی چیست و به دنبا چه چیزهایی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر