دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 15:14
دانستنی‌های گردشگری؛

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران در گرگان

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران در گرگان
یکی از تفرجگاه‌هایی که در زمان سفر به شمال کشور می‌توانید با گشت و گذار در آن لذت ببرید، پارک جنگلی ناهارخوران است که قدمتی چند میلیون ساله دارد.
کد خبر : 838077

به گزارش خبرگزاری آنا، در سفر به خطه شمال ایران و شهر گرگان قطعا با پارکی به نام پارک جنگلی ناهارخوران برخورد کرده اید و یا حتی شاید یکی از تفرجگاه‌های محبوب شما محسوب شود که در سفر به این ناحیه ترجیح می‌دهید ساعاتی را در آن وقت بگذرانید و لذت ببرید و آرامش بگیرید.

اما آیا تابحال به قدمتی که این پارک جنگلی می‌تواند داشته باشید فکر کرده اید و اینکه اصلا چرا چنین نامی را برای آن انتخاب کرده اند؟

در ادامه ما قصد داریم شما را بیشتر با پارک جنگلی ناهارخوران آشنا کنیم.

پارک جنگلی ناهارخوران، پارکی با قدمت ۴۰ میلیون سال!

بسیاری قدمت پارک جنگلی ناهارخوران را نزدیک به ۴۰ میلیون سال می‌دانند.

این پارک که در جنوب شهر گرگان قرار گرفته است در واقع بخشی از جنگل‌های باستانی هیرکانی؛ ترجمه یونانی کلمه گرگان است و به جرات می‌توان گفت، تمامی جنگل‌های شمال در واقع از نوع مشابه همین جنگل هستند.


 در واقع قدمت خود جنگل‌های هیرکانی به عصر ژوراسیک می‌رسد.

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران در گرگان

چرا این پارک را با نام ناهارخوران می‌شناسند؟

براساس روایات موجود زائران شهر گرگان پس از بازگشت از زیارت خانه خدا و یا بارگاه مقدس امام رضا (ع) در راه بازگشت همراه با کاروان در ابتدا به کوه‌های جنوب شهر می‌رسیدند که در آن جا مکانی بود که اعضای خانوداه پس از مدت‌ها دوری به استقبال آن‌ها می‌آمدند و دیداری تازه می‌کرند و به صرف ناهار مشغول می‌شدند که سبب شده است امروز این محل و در نهایت این پارک را با نام ناهارخوران بشناسند.

اما امروزه پارک جنگلی ناهارخوران به یک منطقه تفریحی و با امکانات رفاهی کامل تبدیل شده است که علاوه بر دارا بودن مسیر‌های پیاده‌روی و کوهنوردی و تپه‌نوردی، جایگاه‌های مناسبی را برای اقامت و حتی یک پارک تفریحی مخصوص کودکان دارد و صرفا از موضوع ناهار و دیداری ساده عبور کرده است.

معرفی بخش‌های دیدنی پارک جنگلی ناهارخوران

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران در گرگان

شهربازی پارادایز

در بخش پارادایز پارک جنگلی ناهارخوران شهربازی و چرخ و فلک معروف گرگان قرار دارد.

ناحیه پارادایز

قسمتی از بلوار ناهارخوران به بخشی به نام پارادایز اختصاص داده شده که رستوران ها، کافه ها، مراکز اقامتی، بازارچه‌های خرید و امکانات متنوع دیگر در آن مستقر هستند.

در واقع گردشگران می‌توانند در این بخش از پارک استراحت کنند، غذا میل کنند و یا حتی به خرید بپردازند.

آبشار مصنوعی ناهارخوران

از جمله بخش‌هایی که به تازگی در این پارک افتتاح شده است، آبشار مصنوعی ناهارخوران است که با زیبایی اش جلوه خاصی به محیط می‌بخشد.

کوهنوردی در پارک جنگلی ناهارخوران

گزینه‌های تفریحی متعددی در این پارک قدیمی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به گردشی یک روزه در پارک، پیاده روی در آن و یا حتی کوهنوردی اشاره کرد.

 انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر