دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 اسفند 1401 - 11:15
دومین غیبت محمدیان در چرخه؛

پایانی غیرمنتظره برای کشتی‌گیری که اسنایدر را ضربه فنی کرد؟

پایانی غیرمنتظره برای کشتی‌گیری که اسنایدر را ضربه فنی کرد؟
کشتی‌گیر بی‌حاشیه و نجیب ساروی، با شکست اسنایدر آمریکایی تازه داشت از زیر سایه پدر المپین خود خارج می‌شد که کرونا آمد و مصدومیت پشت مصدومیت؛ او هر روز از مدال دور و دورتر می‌شود.
کد خبر : 837994

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، محمدحسین محمدیان که ناکام بزرگ مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ جهان بود، باوجودی که طبق چرخه باید در رقابت‌های قهرمان کشوری حضور پیدا می‌کرد، اما مدارک پزشکی‌اش را به فدراسیون فرستاد تا غیبتش را موجه کند. هرچند کادرفنی تیم ملی و فدراسیون به او گفته بود در قهرمان کشوری کشتی بگیرد، اما نیامد تا شاخص‌ترین چهره غایب مرحله اول انتخابی تیم ملی باشد.

گفته شد که غیبت او موجه نیست و از چرخه حذف شده، اما او بار دیگر از فدراسیون خواست که مجوز حضور مستقیمش در جام تختی را صادر کند، که با این کار موافقت نشد و تنها فُرجه‌ای که به این کشتی‌گیر داده شد، مجوز حضور در انتخابی جام تختی بود که پیکار‌های وزن ۹۷ کیلوگرمش روز گذشته (چهارشنبه) در قُروه استان کردستان به انجام رسید و احمد بذری قهرمان این وزن شد.

محمدحسین محمدیان که قبلتر هم باز خواستار مجوز حضور در جام تختی بدون حضور در انتخابی این رقابت‌ها شده بود در قُروه روی تشک نیامد که طبق چرخه به نظر فرصت حضور در تیم ملی در سال ۲۰۲۳ را از دست داده است.

او که به تازگی کار جدیدی را شروع کرده، احتمالا دیگر فرصتی برای حضور در انتخابی تیم ملی نخواهد داشت و تا اینجای کار با همان مدال برنز سال ۲۰۱۴ خود و در ۳۱ سالگی به کار خود خاتمه داده است.

محمدیان بد آورد که سال‌های اوج قهرمانی‌اش را با محرومیت چهار ساله بابت مثبت شدن تست دوپینگش از دست داد. خودش و پدرش دست‌هایی را در کار می‌دانستند که منجر به دوپینگی شدن این کشتی‌گیر شده، اتفاق تلخ و عجیبی که هیچ وقت زوایای پنهانش مشخص نشد، اما محمدیان مجبور به تحمل این دوره سخت شد.

او سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ را که می‌توانست بهترین ایام برای کسب مدال‌های جهانی و المپیک باشد را از دست داد و چند ماه مانده به مسابقات جهانی نورسلطان، درحالیکه ماه‌های پایانی محرومیتش بود، تمرینات و میزان آمادگی‌اش نشان می‌داد که در این مدت تمرین را رها نکرده و به امید جبران سال‌های سیاه محرومیت، با جان و دل تمرین کرده است.

او بازگشت خوبی هم داشت و چند ماه پس از پایان محرومیت، موفق به شکست با ضربه فنی کایل اسنایدر آمریکایی در تورنمنت پلیکونه ایتالیا شد و از همان روز‌ها به نظر تیم غلامرضا محمدی در سه وزن بالا سه مدال خوش‌رنگ المپیک را نشانه رفته بود، اما محمدحسین محمدیان درحالیکه باید در کشتی دوم به مصاف رشید سعدالله‌اف می‌رفت و همه منتظر مبارزه او با تانک روسی بعد از غلبه بر اسنایدر آمریکایی بودند، در همان کشتی اول مغلوب اودیکادزه گرجستانی شد که پیش از آن کسی فکرش را نمی‌کرد محمدیان با آن میزان انگیزه و آمادگی مقابلش شکست بخورد. ناکامی محمدیان در المپیک، او را ازچرخه مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو خارج کرد و مجتبی گلیج ملی‌پوش این وزن شد و به مدال برنز جهان رسید.

پایانی غیرمنتظره برای کشتی‌گیری که اسنایدر را ضربه فنی کرد؟

سال ۲۰۲۲، اما محمدیان شروع خوبی داشت با پایانی بد و عجیب. او که پیش از مسابقات جهانی همه رقابت‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته بود، در بلگراد هم ابتدا به اسنایدر باخت و بعد هم در مبارزه سوم پنجمی ضعیف ظاهر شد و شانس برنز جهان را هم از دست داد.

چند روزی از بازگشت تیم از صربستان گذشته بود که او به دلیل عفونت در بیمارستان بستری شد و اینطور عنوان شد که نمایش ضعیفش در مسابقات جهانی به این علت بوده است.

او که بعد از بازگشت از بلگراد سکوت کرده و هیچ صحبتی تا امروز دراین خصوص نداشته، حالا به احتمال فراوان چرخه ۲۰۲۳ را هم با دو غیبت در مسابقات قهرمان کشوری و انتخابی جام تختی از دست داده و بعید به نظر می‌رسد که شانس حضور در جام تختی به او داده شود.

در مقابل، وزن ۹۷ کیلوگرم در سال ۲۰۲۴ هم مدعیان جدی و زیادی خواهد داشت که این کار را برای محمدیان و بازگشتش در سال المپیک هم سخت می‌کند.

اول از همه کامران قاسم‌پور که تا اینجای کار عنوان شده برای المپیک به ۹۷ کیلوگرم خواهد رفت. مجتبی گلیج که برای سال ۲۰۲۳ از بیشترین شانس برای ملی‌پوش شدن برخوردار است و جاندار و باانگیزه کشتی می‌گیرد. امیرعلی آذرپیرای جوان که با کشتی‌هایش در دو سال اخیر به شدت نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کرده و احمد بذری که او هم همراه با مهدی حاجیلوئیان به وزن ۹۷ کیلوگرم کوچ کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر