دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نام‌نویسی بیش از ۱۵ هزار نفر تاکنون؛

سفرهای نوروزی عتبات آغاز شد

سفرهای نوروزی عتبات آغاز شد
اعزام زائران در قالب سفرهای نوروزی عتبات از امروز ۲۴ اسفند آغاز شد و این روند تا دوم فروردین ادامه دارد. همچنین تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر متقاضی سفر به عتبات در ایام نوروز بودند.
کد خبر : 837758

به گزارش خبرنگار دین و آئین خبرگزاری آنا، سفرهای نوروزی عتبات از امروز ۲۴ اسفندماه از سوی سازمان حج و زیارت آغاز شد و مشتاقان زیارت کربلا از امروز به مدت حدود ۱۰ روز عازم عراق می‌شوند.

در این دوره از اعزام‌ها بیش از ۱۵ هزار نفر نام‌نویسی کرده‌اند، که بیشتر این افراد به دلیل نبود ظرفیت مناسب برای سفرهای هوایی عتبات به صورت زمینی به عتبات اعزام می‌شوند.

سازمان حج و زیارت سفر نوروزی عتبات را تا دوم فروردین اعلام کرده است و پس از آن سفر عتبات در ایام رمضان آغاز خواهد شد. همچنین با توجه به ارز ۳۴ هزار تومانی به سفر عتبات نوروزی، هزینه این سفرها کاهش یافته است و سفر زمینی عتبات از ۶ تا ۸ میلیون تومان و سفر هوایی نیز از ۱۳ تا ۱۶ میلیون تومان است.

به گزارش آنا، سفر نوروزی عتبات در سال گذشته فقط هوایی بود و مرزهای زمینی به دلیل شیوع کرونا بسته بودند، اما امسال اعزام زمینی و هوایی امکان‌پذیر است که به دلیل بالا بودن نرخ پرواز ، سفر هوایی عتبات نوروزی محدود بود و اکنون افرادی که قصد ثبت‌نام داشته باشند، فقط به صورت زمینی می‌توانند عازم زیارت عتبات شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر