دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 اسفند 1401 - 11:08
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد کرمان:

طرح استعدادیابی دانش‌آموزان مهارت‌آموز در سمای کرمان اجرا می‌شود

طرح استعدادیابی دانش‌آموزان مهارت‌آموز در سمای کرمان اجرا می‌شود
مجید خزاعی گفت: طرح استعدادیابی دانش‌آموزان مهارت‌آموز در سمای استان کرمان ازجمله مواردی است که امیدواریم با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای بتوانیم آن را اجرا کنیم.
کد خبر : 837426

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کرمان، مجید خزاعی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در نخستین جلسه کمیته اجرایی موافقت‌نامه منعقده بین سازمان سما و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مبنی بر توسعه مهارت‌آموزی دانش آموزان سما اظهار کرد: طرح استعدادیابی دانش‌آموزان مهارت آموز در سمای استان کرمان ازجمله مواردی است که امیدواریم با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای بتوانیم آن را انجام دهیم تا دانش‌آموزان علاوه بر کسب علم در مسیر درست شکوفایی استعداد‌های مهارتی خود نیز قدم بردارند.

وی افزود: توسعه مهارت‌آموزی دانش‌آموزان برگرفته از اسناد بالادستی نظام به‌ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند تحول و تعالی دانشگاه بوده و همه ملزم هستیم در اجرایی شدن آن همه تلاش خود را به‌کار گیریم.رسالت آموزش و پرورش کاهش دغدغه خانواده‌ها در زمینه اشتغال فرزندانشان است. برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی زمینه‌ساز شکوفایی استعداد‌های دانش‌آموزان را فراهم می‌کند به‌طوری‌که با کسب مهارت لازم زمینه اشتغال آنان فراهم شود.

به گزارش آنا، معرفی رشته‌های مهارتی مناسب بر اساس بانک اطلاعاتی طرح شپا (شبکه استعدادیابی دانش آموزان) توسط اداره کل فنی و حرفه‌ای، برگزاری همایش طرح تکاپو (توجیه قابلیت‌ها و استعداد‌های منطقه‌ای) در سما و برگزاری دوره تخصصی دانش‌آموزی انرژی خورشیدی ازجمله مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر