دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 فروردين 1402 - 08:24
گفتگو/ تدبیری‌ها در صحنه سیاسی فعال شده‌اند

جریان اصلاحات تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده است

جریان اصلاحات تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده است
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه جریان اصلاح‌طلب تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده است،گفت: البته جریان اصولگرا قطعاً از رقابت محکم و خوب، حمایت می‌کند.
کد خبر : 837316

علیرضا خجسته‌پور قائم‌مقام جامعه اسلامی مهندسین، در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، در مورد چگونگی وحدت و هم‌گرایی نیروهای انقلاب در انتخابات ۱۴۰۲ گفت: متأسفانه در ادوار مختلف انتخابات، همواره انرژی زیادی از هر یک از جناح‌های سیاسی موجود، صرف ایجاد وحدت می‌شود. این مسئله فقط مختص اصولگرایان نیست، بلکه در میان اصلاح‌طلب‌ان نیز رایج است و دلیل اصلی آن‌هم نبود احزاب قدرتمند و چارچوب‌دار در کشور است. 

وی با بیان اینکه صحبت‌هایی که هریک از بزرگان جریان اصولگرا داشته‌اند، حول محور تلاش برای رسیدن به وحدتِ حداکثری بوده است،اظهار کرد: شایان‌ذکر است که منظور از این وحدت، یک وحدت فلسفی نیست. بلکه نحله‌های مختلف اصولگرایی می‌توانند در عین سلایق گوناگون، یک وحدت تاکتیکی برای انتخابات داشته باشند. 

قائم‌مقام جامعه اسلامی مهندسین افزود: باید در این زمینه تلاش کرد تا وحدت حداکثری در میان جریان اصولگرا که نیرو‌های معتقد و دلباخته انقلاب اسلامی هستند پدید آید.

خجسته‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال می‌دهید که در این دوره، اصلاحات و نیروهای نزدیک به «حسن روحانی» در صحنه انتخابات ظاهر شوند یا نه؟ گفت: جریان اصلاح‌طلب همان‌طور که شنیده‌ایم تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده است. البته جریان اصولگرایی قطعاً از رقابت محکم و خوب، حمایت می‌کند. شنیده‌ها حاکی است که وزرای دولت  روحانی نیز با یکدیگر و با خود او جلسه دارند. به‌هرحال امسال، سال انتخابات است و همه گروه‌ها در حال آماده شدن برای آوردگاه انتخابات هستند.

وی در مورد تحلیل خود از آرایش انتخابات امسال، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که الآن برای مشخص کردن صحنه آرایش انتخابات قدری زود باشد؛ تحرکات جناح‌ها شروع‌شده، اما الآن نمی‌توان اضلاع تأثیرگذار انتخابات آینده را به‌درستی مشخص کرد. باید بیشتر وارد فضای انتخابات شویم تا این موضوع هم مشخص شود. 

قائم‌مقام جامعه اسلامی مهندسین در مورد اینکه جریانات سیاسی چه زمانی قرار است وارد مصادیق شوند و برنامه‌های انتخاباتی خود را کلید بزنند؟ افزود: همواره پیش از بررسی صلاحیت‌ها، نام‌ها و مصادیق مطرح می‌شوند، اما اینکه فهرست‌ها با چه نام‌هایی بسته خواهند شد، قطعاً بعد از فرآیند تائید صلاحیت‌ها مشخص می‌شود

خجسته‌پور درباره فعالیت تشکل متبوعش در عرصه سیاسی کشور، گفت: همان‌طور که قبلاً نیز گفته‌ایم، جامعه اسلامی مهندسین تمام تلاش خود را برای به حداکثر رساندن وحدت جریان اصولگرا انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از دستورکار‌های هفتگی شورای سیاسی «جام» و اتاق گفتگوی سیاسی حزب، بررسی راهکار‌های افزایش مشارکت مردم در انتخابات است،اعلام کرد: از سوی دیگر کارگروهی نیز مشغول رصد فضای تحرکات سیاسی رقبا است.

این فعال سیاسی گفت: امیدواریم امسال، انتخابات پرشوری داشته باشیم و شاهد رقابت گروه‌های مختلف سیاسی و مشارکت بالای مردم باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر