دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 اسفند 1401 - 15:12
امکان انتخاب رشته تا ۲۲ اسفند؛

شرایط پذیرش در مرحله بومی گزینی آزمون دستیاری تسهیل شد

شرایط پذیرش در مرحله بومی گزینی آزمون دستیاری تسهیل شد
جزئیات تمدید زمان و تسهیل شرایط پذیرش در مرحله بومی گزینی جهت اجرای قانون برقراری عدالت آموزشی در چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی اعلام شد.
کد خبر : 837066

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، برای آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل که در فرم ثبت نام، سهمیه بومی مناطق محروم را انتخاب نکرده اند و هم اکنون با دارا بودن مدارک (مطابق با مندرجات صفحات ۱۴ و ۱۵ دفترچه شرایط استفاده از سهمیه بومی مناطق محروم جهت اجرای قوانین برقراری عدالت آموزشی) قصد انتخاب بومی مناطق محروم را دارند و نیز دارندگان سهمیه بومی مناطق محروم شرایط جدید اعلام شد.

جهت اجرای قانون برقراری عدالت آموزشی داوطلبان واجد شرایط می‌توانند با توجه به رشته و محل تعهد خود از شنبه ۲۰ اسفند تا دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ جهت انتخاب رشته محل به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند.

در ضمن داوطلبانی که در فرم ثبت نام سهمیه بومی مناطق محروم را انتخاب نکرده اند و یا سهمیه بومی مناطق محروم آن‌ها به دلیل نقص مدرک تایید نشده است، می‌توانند پس از انتخاب گزینه سهمیه بومی مناطق محروم و انتخاب استان محل تعهد با بارگذاری مدارک نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.

داوطلبان پذیرفته شده برای ثبت نام باید علاوه بر مدارک ثبت نامی، اعم از مدرک پزشکی عمومی، مدارک مربوط به طرح نیروی انسانی، خدمت نظام وظیفه، صلاحیت بالینی مدارک شرایط بومی مناطق محروم خود را مطابق با دفترچه راهنمای آزمون به دانشگاه محل پذیرش ارائه کنند و چنانچه مدارک مطابق با دفترچه راهنما ارائه نشود قبولی کان لم یکن اعلام خواهد شد.

بر اساس قانون اصلاحیه قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، تعهد اخذ شده برای کلیه مشمولین بند ۳ ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو برای رشته‌های تخصصی پزشکی از ۳ برابر به ۱.۷ برابر دوره تحصیلی مصوب بدون اعمال ضریب منطقه‌ای تقلیل یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته