دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 اسفند 1401 - 19:16
وزیر میراث فرهنگی:

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی خرید صنایع‌دستی ادامه دارد

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی خرید صنایع‌دستی ادامه دارد
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نوروز را بهترین فرصت برای فروش صنایع‌دستی دانست و گفت: اعطای تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی خرید صنایع‌دستی ادامه دارد و در نوروز نیز در محل پایگاه‌های میراث فرهنگی می‌توان اعطای این تسهیلات را انجام داد.
کد خبر : 836135

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نوروز را بهترین فرصت برای فروش صنایع‌دستی دانست و گفت: اعطای تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی خرید صنایع‌دستی ادامه دارد و در نوروز نیز در محل پایگاه‌های میراث فرهنگی می‌توان اعطای این تسهیلات را انجام داد.

ضرغامی امروز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ در دومین همایش به استقبال نوروز که با حضور مدیران معاونت میراث فرهنگی، پایگاه‌های میراث فرهنگی و مدیران موزه‌ها در محل سالن آمفی‌تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، اظهار داشت: مدیران پایگاه‌ها خط مقدم ارتباط با مردم هستند و مردم در مواجهه و ارتباط با شما درباره وزارتخانه قضاوت می‌کند. ارتباط آنها هم با خواص است و هم با عوام و این موضوع باعث می‌شود تا کار شما حساس‌تر باشد.

وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: ما نوروز را در پیش داریم. خوب است مدیران عملکرد و گزارش سال قبل را یک بار دیگر مرور کنند تا با آسیب‌شناسی و احصای نظام مسائل سال قبل نقاط ضعف را برطرف کنیم و در اجرای مأموریت‌های خود موفق‌تر از سال قبل باشیم.

برنامه‌ریزی برای رعایت شئونات اسلامی در پایگاه‌ها

ضرغامی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه افزود: تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان باعث می‌شود تا اهمیت این موضوع بیشتر شود. درخواست من از مدیران پایگاه‌ها و موزه‌ها این است که در نوروز در رابطه با رعایت حجاب برنامه‌ریزی داشته باشند. ما تجربه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری را در ماه گذشته داریم و با ارائه راه‌کارهای مختلف این موضوع به خوبی مدیریت شد. در همین رابطه با توجه به شروع ماه مبارک رمضان نیز باید با تدوین برنامه‌های مناسب نظارت بر رعایت شئونات اسلامی به خوبی مدیریت شود.

او گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه داشت مدیریت جمعیت است. در هر جایی که جمعیت زیاد بود و امکان بازدید برای سایر گردشگران فراهم نیست، این را اعلام و اطلاع‌رسانی کنید که گردشگران و بازدیدکنندگان دچار سردرگمی و بلاتکلیفی نشوند. در همین رابطه با صداوسیما هماهنگی‌های لازم انجام شده تا از طریق رسانه ملی و فضای مجازی اطلاع‌رسانی لازم انجام شود.

ضرغامی افزود: موضوع سرویس‌های بهداشتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این رابطه با وزارت راه صحبت‌ شده و تصمیم‌های خوبی گرفته شده که البته در نوروز امسال امکان اجرایی شدن این تصمیم‌ها نیست و برای نوروز سال آینده اجرایی می‌شود؛ بنابراین در خود موزه‌ها و پایگاه‌های میراث فرهنگی این موضوع باید برنامه‌ریزی و مدیریت شود تا گردشگران دچار مشکل نشوند. در بیرون از پایگاه‌های میراث فرهنگی باید محلی مشخص شود تا سرویس بهداشتی و نیز فروشگاه‌ها و نمازخانه برای رفاه هرچه بیشتر گردشگران ایجاد شود.

وزیر میراث فرهنگی گفت: مدیران موزه‌ها و پایگاه‌های میراث فرهنگی و نیز کارکنان و مدیران یگان حفاظت در حقیقت خط مقدم اجرای مأموریت‌های این وزارتخانه هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر