دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 اسفند 1401 - 15:55
معاون آموزشی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

لزوم صیانت از کیفیت و کمیت آموزش پزشکی در دانشگاه ها

لزوم صیانت از کیفیت و کمیت آموزش پزشکی در دانشگاه ها
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: وظیفه اصلی ما، صیانت از کیفیت و کمیت آموزش پزشکی است.
کد خبر : 836090

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در چهارمین اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، یک هدف اصلی دنبال می‌کنیم و آن هم توسعه کمی و کیفی آموزش پزشکی در کنار هم است.

وی با بیان این مطلب که ما در وزارت بهداشت برای برنامه‌های پیش رو و اهداف تعیین شده، کارنامه مشخص داریم، افزود: برنامه اصلی ما، اجرای برنامه عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی است، البته به منظور افزایش بهره وری به معنای واقعی، استفاده از ظرفیت علمی معاونین آموزشی و ایده‌های نو ضروری است.

باقری فرد تصریح کرد: به دانشگاه علوم پزشکی مشهد ماموریت داده شده تا نیاز‌های و اولویت‌های سایر دانشگاه‌ها را برای افزایش ظرفیت پذیرش، بررسی کند و داتشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند تا مستندات لازم را ارائه دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه افتخار ما این که کیفیت آموزش پزشکی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی است، البته باید توجه داشت کیفیت را نباید فدای کمیت کرد و صیانت از کیفیت و کمیت آموزش پزشکی، مهم‌ترین وظیفه معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

وی با بیان این مطلب که اعضای هیئت علمی، سرمایه‌های تجدید ناپذیر هستند، اشاره کرد و افزود: برای ماندگاری اعضای هیئت علمی بابد عوامل رانشی را کاهش دهیم.

تامین اعتبار لازم از طریق وام جهانی برای نوسازی آزمایشگاه‌ها و تجهیزات دانشکده‌های علوم پایه و داروسازی، توسعه و بومی سازی تکنولوژی‌های جدید آموزشی، واگذاری برگزاری آزمون‌های جامع و ارتقاء به دانشگاه‌های کلان مناطق، تربیت دانشجوی جامع نگر و ارائه آموزش در عرصه، اخذ مجوز برای تاسیس دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، فراخوان جذب ۳ هزار عضو هیئت علمی، ممنوعیت خرید تعهدات خدمت در حین تحصیل و جذب افراد بومی در تکمیل ظرفیت پذیرش رشته‌های دستیاری از دیگر مباحث بود که معاون وزیر بهداشت در این سخنرانی به آن‌ها پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته