دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 دی 1393 - 16:01

منابع افغان: احتمالا تا ۲ روز دیگر کابینه افغانستان اعلام می‌شود

خبرگزاری آنا: برخی منابع در کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان گفتند که احتمالا اسامی اعضای کابینه افغانستان تا ۲ روز دیگر به پارلمان ارائه خواهد شد.
کد خبر : 83

به‌گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، برخی منابع از کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کردند: قرار است کابینه دولت وحدت ملی افغانستان در روزهای آینده و احتمالاً روز چهارشنبه هفته جاری به پارلمان این کشور معرفی شود.


براساس این گزارش‎، مدیران دولت وحدت ملی افغانستان به ‎ویژه رئیس‌جمهوری و رئیس شورای اجرایی روز گذشته (یک‌شنبه) در کاخ دیدار و بر سر مسئله تشکیل دولت گفت‎وگو کردند. با وجود این، امروز دوشنبه و فردا (سه‌شنبه) رئیس‌جمهوری افغانستان با هر کاندیدای وزارت به طور اختصاصی دیدار و پس از آن افراد موردنظر را برای اخذ رأی اعتماد به پارلمان معرفی می‌کند.


این در حالی است که بیش از 3 ماه از عمر دولت جدید افغانستان می‌گذرد، اما این دولت قادر به تشکیل کابینه جدید نشده است. این موضوع اعتراضات مجامع مدنی و شورای ملی این کشور را به دنبال داشته است.


چند روز پیش و پس از افزایش اعتراضات نمایندگان مردم و مجامع مدنی «محمد اشرف‎غنی» رئیس‌جمهوری و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای اجرایی اعلام کردند: فهرست برخی کاندیداهای جدید وزارت آماده شده است و تا یک هفته دیگر به طور رسمی به پارلمان ارائه خواهد شد.


انتهای پیام/
انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته