دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
استاندار تهران مطرح کرد؛

سهمیه استان تهران از نهضت ملی مسکن ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد

سهمیه استان تهران از نهضت ملی مسکن ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد
استاندار تهران سهمیه نهضت ملی مسکن این استان را ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد عنوان کرد.
کد خبر : 829525

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری آنا علیرضا فخاری استاندار تهران در حاشیه همایش معرفی زنان توانمند شهرهای جدید در جمع خبرنگاران گفت: نهضت ملی مسکن در تهران به دلیل وسعت کم و جمعیت فشرده شرایط ویژه دارد و برای جبران این فشردگی باید از مرکز شهر فاصله بگیریم و بارگذاری در شهرک های اطراف تهران صورت گیرد تا عقب ماندگی ساخت مسکن جبران شود.

استاندار تهران بیان کرد: در کنار اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بافت فرسوده باید نوسازی شود که با کمک این دو (شهرک‌سازی اطراف تهران و نوسازی بافت فرسوده پایتخت) ظرفیت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن استان تهران پوشش داده شود.

فخاری گفت: در تامین منابع آب و برق و سایر خدمات از جمله حمل ونقل برای استان تهران تلاش بیشتری باید کنیم و در حال حاضر ساخت مسکن در جنوب شهر صورت می‌گیرد و شهرک سازی در غرب تهران داریم، زمین در پرند و پردیس آماده شده و در حال بارگذاری است.

استاندار تهران افزود: با شهرداری تهران ساخت ۱۰ هزار واحد در شهر تهران را آغاز کرده ایم و در آینده نزدیک شاهد جبران عقب ماندگی ساخت وساز در بافت فرسوده تهران خواهیم بود.

وی ادامه داد: تهران حاشیه نشین زیاد دارد و ساکنان شهرک های اطراف تهران در حکم حاشیه نشین هستند.

فخاری تصریح کرد: می توانیم ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده تهران بسازیم.

استاندار تهران در خصوص اجرای مولد سازی املاک مازاد دولتی تهران اظهار داشت: شهر تهران اراضی زیادی برای مولد سازی ندارد امروز خود تهران و دستگاه های اجرایی کمبود ساختمان دارند که باید اول آن را جبران کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته