دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 بهمن 1401 - 16:59
اعلام دادگاه عالی لندن؛

انگلیس بررسی از سرگیری فروش تسلیحات به عربستان را بررسی می‌کند

انگلیس بررسی از سرگیری فروش تسلیحات به عربستان را بررسی می‌کند
دادگاه عالی لندن امروز قانونی یا غیرقانونی بودن تصمیم دولت انگلیس برای از سرگیری فروش تسلیحات به عربستان که می‌تواند در جنگ یمن مورد استفاده قرار گیرد را بررسی خواهد کرد.
کد خبر : 829514

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا،  دادگاه عالی لندن امروز (سه شنبه) قانونی یا غیرقانونی بودن تصمیم دولت انگلیس برای از سرگیری فروش تسلیحات به عربستان که می‌تواند در جنگ یمن مورد استفاده قرار گیرد را بررسی خواهد کرد.

به نوشته این پایگاه خبری، سازمان غیردولتی «کمپین علیه تجارت اسلحه» که مقر آن در بریتانیا است، با طرح شکایت دولت انگلیس را به مشارکت در نقض قوانین بین‌المللی و ایجاد بزرگترین فاجعه انسانی در جهان (جنگ یمن) که منجر به مرگ ده‌ها هزار نفر شده، متهم کرده است.

پیش بینی می‌شود بررسی‌های قانونی دادگاه عالی لندن تا پایان هفته به طول انجامد. سازمان غیردولتی «کمپین علیه تجارت اسلحه» پس از آنکه انگلیس در تابستان ۲۰۲۰ از از سرگیری فروش تسلیحات به عربستان خبر داد، این شکایت را تنظیم کرد.

پیش از جلسه استماع دادگاه، «امیلی آبل» هماهنگ‌کننده رسانه‌ای سازمان یاد شده، دولت انگلیس را متهم کرد که از طریق جنایات جنگی و کشتار غیرنظامیان به دنبال کسب سود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته