دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 بهمن 1401 - 13:26
در دانشگاه آزاد انجام می‌شود؛

پروژه زراعت چوب شهرستان جهرم زیر ذره‌بین اعضای هیئت علمی دانشگاه

پروژه زراعت چوب شهرستان جهرم زیر ذره‌بین اعضای هیئت علمی دانشگاه
رئیس منابع طبیعی و جنگلداری شهرستان جهرم از پروژه زراعت چوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در راستای نظارت بر اجرای تفاهم‌نامه طرفین بازدید کرد.
کد خبر : 829400

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از جهرم، رئیس منابع طبیعی و جنگلداری شهرستان جهرم از پروژه زراعت چوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در راستای نظارت بر اجرای تفاهم‌نامه طرفین بازدید کرد.

سیدکوروش سرورزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم در این بازدید گزارشی از مراحل رشد و نمو درختان اکالیپتوس و صنوبر در مرکز مطالعات کشاورزی این دانشگاه ارائه و اظهار کرد: نهال‌های جنگل چوب از گونه‌ها و ارقام مختلف تحت نظارت اعضای هیئت علمی دانشگاه مورد بررسی دقیق و تحت آزمایش‌های مختلف قرار می‌گیرند تا کارشناسان بتوانند ارقام سازگار با شرایط آب و هوایی این شهرستان را به باغداران علاقه‌مند به پروژه جنگل چوب پیشنهاد دهند.

ابراهیم شهسواری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم هم بیان کرد: سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر این هدف استوار است تا یک میلیارد نهال در مناطق غیرشمالی کشور به سرمایه‌گذاران به‌صورت رایگان اهدا کند تا علاوه بر تأمین چوب موردنیاز کارخانجات مرتبط با صنایع چوب، موجب عدم انهدام و نابودی درختان جنگل‌های شمالی را فراهم آورد.

در ادامه این بازدید شهسواری به کارشناس امور جنگل‌داری شهرستان جهرم دستورات لازم به‌منظور حمایت از این پروژه شامل فراهم کردن تسهیلات کم‌بهره و تهیه نهال‌های جدید از ارقام گوناگون برای بررسی‌های بیشتر در مرکز مطالعات کشاورزی این دانشگاه را صادر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر