دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
پیش‌بینی فروش ۶۵ میلیون دلاری محقق می‌شود؟

«پاتانِ» شاهرخ خان در جاده رکوردشکنی

«پاتانِ» شاهرخ خان در جاده رکوردشکنی
تازه‌ترین فیلم جاسوسی-اکشن شاهرخ خان به نام «پاتان» از روز چهارشنبه که در سینما‌های هند و خارج از هند اکران شده مرتب رکورد‌های فروش را جابه جا کرده است.
کد خبر : 829093

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا، سوپراستار هندی، شاهرخ خان، با قدرت برگشته است.

بر اساس این گزارش، تازه‌ترین فیلم جاسوسی-اکشن وی به نام «پاتان» از روز چهارشنبه که در سینما‌های هند و خارج از هند اکران شده مرتب رکورد‌های فروش را جابه جا کرده است. این فیلم همچنین به معنای غیبت طولانی این سوپراستار هندی روی پرده‌های سینما است و این فیلم جان تازه‌ای به بالیوود و گیشه‌هایش بخشیده است.

از روز جمعه، فیلم جدید کمپانی یاش راج فیلمز بیش از ۳۹ میلیون دلار در سراسر دنیا فروخته است. به این ترتیب «پاتان» به پرفروشترین تاریخ بالیوود در روز اول فروش خود در سراسر دنیا تبدیل شده است.

انتظار می‌رود که فروش این فیلم تا روز یکشنبه در هند به ۴۰ میلیون دلار و با احتساب فروش جهانی به ۶۵ میلیون دلار برسد که باعث می‌شود این فیلم در کنار سه فیلم RRR و بائوبالی ۲ و KGF۲ در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ هند در هفته اول فروش خود قرار بگیرد.

به گفته یاش راج، «پاتان» همچنین رکورد‌های دیگری را نیز به نام خود ثبت کرده است: این فیلم، سریع‌ترین فیلم هندی است که توانست به فروش ۸/۳۶ میلیون دلار در دنیا برسد، اولین فیلم هندی است که توانست بیش از ۳۷ میلیون دلار در اولین هفته فروش خود کسب کند.

آکشای ویدانی، مدیرعامل یاش راج فیلمز، گفت: «باورکردنی نیست که پاتان توانسته بزرگترین فروش افتتاحیه را در هند و بیرون از هند ثبت کند. پاتان مورد تفقد و توجه هندی‌های سراسر جهان قرارگرفته و اتفاقی که دارد در مورد این فیلم رخ میدهد بی سابقه و تاریخی است.»

در این فیلم که در آن دیپکا پادوکون و جان آبراهام نیز بازی می‌کنند، شاهرخ خان نقش یک جاسوس حرفه‌ای را بازی می‌کند که رهبر گروهی از مزدور‌های آدمکش است که نقشه‌هایی برای حمله به هند دارند.

وقتی که پاتان روز چهارشنبه اکران شد بالاترین فروش در یک روز را در میان سایر فیلم‌های هندی رقم زد و به فروش ۷ میلیون دلار رسید. این طوفانی‌ترین شروع شاهرخ خان هم در خانه و هم در خارج از خانه است. این فیلم همچنین بهترین فیلم یاش راج و کارگردانش سیدارت آناند در هند و جهان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته