دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 بهمن 1401 - 16:22
از امروز اجرا خواهد شد؛

آغاز به کار سامانه ثبت‌نام افراد بیکار و جویای کار تحت پوشش بهزیستی

آغاز به کار سامانه ثبت‌نام افراد بیکار و جویای کار تحت پوشش بهزیستی
رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: سامانه ثبت‌نام افراد بیکار و جویای کار تحت پوشش بهزیستی از امروز با هدف معرفی افراد جویای کار تحت پوشش بهزیستی راه اندازی شد.
کد خبر : 828719

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، محمدحسن صافی رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به دستور ویژه رئیس جمهور در گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت؛ مبنی بر ارائه فهرستی از افراد بیکار تحت پوشش بهزیستی به منظور در اولویت قرار گرفتن اشتغال آنان، سازمان بهزیستی سامانه‌ای با عنوان «سامانه ثبت‌نام افراد بیکار و جویای کار تحت پوشش بهزیستی» را با کمک کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی آموزشگاه‌های آزاد فنی‌وحرفه‌ای راه‌اندازی کرده است.

وی اضافه کرد: این سامانه به نشانی https://www.jobwo.ir/ از امروز هشتم بهمن، آماده ثبت‌نام از افراد بیکار تحت پوشش بهزیستی است و فقط یک خط تلفن همراه برای ثبت‌نام افراد کافی است. افرادی که در سامانه ثبت‌نام می‌کنند حتما باید افراد بیکار تحت پوشش بهزیستی باشند و اطلاعات ثبت‌نام‌کنندگان با بانک اطلاعات مددجویان بهزیستی مطابقت داده می‌شود.

صافی گفت: در گام بعدی، افرادی که اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده است به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه نخست افرادی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و گروه دوم کسانی که مدارک فنی و حرفه‌ای دارند. این دو گروه برای چهار مدل اشتغال دولتی (سهمیه جذب سه درصدی)، خصوصی، کارفرمایی خویش فرمایی معرفی خواهند شد.

 

 

آغاز به کار سامانه ثبت‌نام افراد بیکار و جویای کار تحت پوشش بهزیستی

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته