دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 بهمن 1401 - 14:02
به اتهام فساد مالی؛

معاون وزیر دفاع اوکراین کناره گیری کرد

معاون وزیر دفاع اوکراین کناره گیری کرد
برملا شدن فساد مالی گسترده در ارتش اوکراین، به استعفای معاون وزیر دفاع این کشور منجر شد.
کد خبر : 828026

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا به نقل از فرانس پرس، «ویاچسلاو شاپووالوف» معاون وزیر دفاع اوکراین که مسئولیت پشتیبانی لجستیکی ارتش این کشور را بر عهده داشت، امروز پس از اتهام به فساد مالی از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وی در حالی استعفا داد که ۲۱ ژانویه (اول بهمن ماه)، رسانه‌های محلی از رسوایی وزارت دفاع در خرید مواد غذایی برای ارتش به دو یا سه برابر قیمت‌های موجود در فروشگاه‌های کی‌یف خبر دادند.

البته ارتش اوکراین بعد از استعفای شاپووالوف» که مسئول خرید این وزارتخانه بود، بیانیه صادر کرد. ارتش ضمن بی اساس خواندن گزارش‌های منتشر شده درباره رسوایی فساد برای خرید مواد غذایی، از شاپووالوف به خاطر خدماتش تشکر کرده است.

براساس گزارش‌های رسیده، در میان کسانی که امروز سه شنبه استعفای خود را اعلام کرده اند علاوه بر نام معاون وزیر دفاع، اسامی «الکسی سیموننکو» معاون دادستان کل اوکراین و «کایریلو تایموشنکو» رئیس دفتر ریاست جمهوری این کشور نیز دیده می‌شود.

گفته می‌شود استعفای این افراد پس از هشدار «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین نسبت به تغییر کارمندان به دلیل اتهامات مالی در گرماگرم تشدید حملات روسیه صورت گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر