دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرلشکر سلامی:

آماده همکاری با نیروهای مسلح سوریه هستیم

آماده همکاری با نیروهای مسلح سوریه هستیم
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی سوریه و ایران گفت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه‌های مورد نیاز به نیرو‌های مسلح سوریه کمک کنیم.
کد خبر : 828004

به گزارش گروه خبرگزاری آنا، سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه در تهران و نیز اشاره به فداکاری‌های دو ملت برابر توطئه بزرگ سال‌های اخیر نظام سلطه و صهیونیسم و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم در مبارزه با تروریسم تکفیری و عجین شدن خون آنان با شهدای دیگر در خاک سوریه اظهار داشت: جایی که برای آن خون می‌دهیم را مثل وطن خودمان حس می‌کنیم؛ شهدای ما داوطلبانه و مشتاقانه پای به میدان‌های دفاع از حرم در کنار رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه گذاردند؛ هرچند جغرافیایی ظاهری ایران و سوریه متصل نیستند، اما بین جغرافیای قلب‌های دو ملت به هم پیوستگی وجود دارد.

وی افزود: آنچه نسبت ما و شما را شکل می‌دهد مفهوم رایج منافع ملی در ادبیات نیست؛ بلکه اسلام و عزت مسلمانان است؛ هرچند که حمایت از مردم مظلوم فلسطین و احقاق حق غصب شده آنان منافاتی با منافع ملی ما ندارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به روابط منحصر به فرد دو کشور و مقایسه این رابطه با سایر کشور‌های اسلامی، تغییرات مثبت پدید آمده در منطقه و جهان را برای ملت‌های منطقه امیدبخش توصیف و تصریح کرد: زیباترین بشارت این تغییرات، استحکام اتحاد و برادری ملت‌های مسلمان است.

سرلشکر سلامی وقوع ناامنی‌ها و اتفاقات اخیر در سرزمین‌های تحت اشغال صهیونیست‌ها و کرانه باختری، جنین و غزه دیگر مناطق را از نشانه‌های زوال رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: آن‌هایی که روزی با هجوم جهانی در پی نابودی سوریه بودند، امروز خود مسیر زوال و نابودی را طی می‌کند.

وی تاکید کرد: احساس می‌کنیم منطقه بر اساس اراده الهی، فداکاری شهیدان و بصیرت و استقامت ملت‌ها در انتظار فضای جدیدی است و ما باید قوی و مستحکم در صحنه باشیم و از دستاورد‌ها و موفقیت‌های مهم پدیدآمده صیانت کنیم؛ این فلسفه استمرار حضور ما در سوریه است تا زمانی که شما خواهان آن هستید.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی سوریه و ایران گفت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه‌های مورد نیاز به نیرو‌های مسلح سوریه کمک کنیم.

سرلشکر سلامی همراهی و حمایت دولت و ملت سوریه به‌ویژه رئیس جمهور فقید حافظ اسد از ایران اسلامی در جنگ تحمیلی استکبار جهانی و رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران را فراموش‌ناشدنی توصیف و خاطرنشان کرد: ما برادران روز‌های سخت یکدیگر هستیم و تاریخ زیبای اخوت و برادری دو ملت ایران و سوریه الهام‌بخش بوده و نشان می‌دهد برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد.

وی تبادل تجارب در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های جنگ سایبری، نبرد اطلاعاتی و جنگ الکترونیک را موضوعی مهم و حساس تلقی و تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده است همکاری‌های آموزشی با نیرو‌های مسلح سوریه از جمله در دوره‌های فرماندهی و ستاد و دوره‌های عالی جنگ و عالی رسته‌ای و دیگر بخش‌های تخصصی را ضمن پای بندی به توافقات گذشته را ارتقا بخشد.

در ادامه، وزیر دفاع سوریه با قدردانی از حمایت‌ها و همراهی‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با داعش و جنگ تروریستی گفت: خون شهدای ایرانی و سوری با هم ممزوج و خاک سوریه را معطر کرد و ملت سوریه حمایت‌ها و کمک‌های ارزشمند ایران و در رأس آن شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با این توطئه خطرناک را هرگز فراموش نخواهد کرد و کمک‌های شما به جنبش‌های مقاومت منطقه از جمله فلسطین نیز واقعیتی غیرقابل انکار بوده و موجب شکست و عصبانیت دشمنان امت اسلامی شده است.

سپهبد علی محمود عباس افزود: امروز برخی کشور‌های اسلامی، هم‌دست و کمک‌کننده رژیم صهیونیستی شده‌اند و برای قرار گرفتن در آغوش صهیونیست‌ها مسابقه گذارده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی مردم سوریه و حمایت‌های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله به دشمن درس عبرت‌آموزی خواهیم داد، عنوان کرد: به یاری خداوند با وارد ساختن ضربات مهلک به دشمن، پیروزی بزرگ یعنی پاکسازی خاک سوریه از اشغالگران را خواهیم دید.

وزیر دفاع سوریه خاطرنشان کرد: به واسطه مقاومت، هر روز دشمن در حال عقب‌نشینی است و تأکید می‌کنیم که سیاست‌های آمریکا در منطقه رو به زوال و موجب شکست‌های دیگر آنان در مناطق دیگر شده است.

سپهبد علی محمود عباس ایستادگی و مقاومت سوریه با حمایت ایران و محور مقاومت را موجب شکل‌گیری نظم جدید منطقه‌ای و خروج تدریجی کشور‌ها از سلطه و سیطره آمریکا دانست و با اشاره به توطئه اخیر دشمنان ایران گفت: دشمن تلاش کرد تا سناریوی سوریه را در ایران نیز اجرا کند؛ اما شکست خورد و ایران قوی، مانند قلعه‌ای تسخیرناپذیر است.

وی در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا مبنی بر درخواست قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی گفت: دولت‌هایی که خود مبدأ و منشأ تروریسم هستند، دیگران را متهم به تروریست می‌کنند! آن‌ها به سوریه هم که از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند، تروریست می‌گویند.

وزیر دفاع سوریه در پایان با اشاره به اراده رهبر انقلاب اسلامی و رؤسای جمهور دو کشور سوریه و ایران برای گسترش همکاری‌ها تصریح کرد: بر این اساس، تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون نظامی و آموزشی مورد تأکید است و برای ایستادگی برابر دشمنان و شکست آنان به این همکاری‌ها نیاز داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر