دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 دی 1401 - 12:21
در نشست روز پنجشنبه؛

پارلمان اروپا قطعنامه‌ای ضدایرانی را به رأی می‌گذارد

پارلمان اروپا قطعنامه‌ای ضدایرانی را به رأی می‌گذارد
پارلمان اروپا در ادامه حمایت از موج اغتشاشات و زیر سوال بردن قوانین داخلی ایران، روز پنجشنبه قطعنامه‌ای ضدایرانی را به رأی می‌گذارد.
کد خبر : 826373

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پارلمان اروپا قصد دارد در نشست این هفته خود قطعنامه‌ای را با محوریت حمایت از اغتشاشات علیه ایران به رای بگذارد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی پارلمان اروپا، نمایندگان اروپایی فردا سه‌شنبه (۱۷ ژانویه) درباره واکنش اتحادیه اروپا به «اعتراضات و اعدام‌ها» در ایران بحث و تبادل نظر خواهند داشت و روز پنجشنبه هم قطعنامه‌ای را در این خصوص به رای خواهند گذاشت. 

دیروز یکشنبه، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای، به اعدام «علیرضا اکبری» شهروند دوتابعیتی که به جرم جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی انگلیس، به دار مجازات آویخته شد، واکنش نشان داد.

این اتحادیه، ضمن تاکید بر همبستگی کامل با انگلیس، در بخشی از بیانیه خود مدعی شد که اعدام شهروندان اروپایی رویه‌ای هولناک است که اتحادیه اروپا با دقت آن را پیگری خواهد کرد.

اخیراً وبگاه «پولتیکو» طی گزارشی از قصد اتحادیه اروپا برای تحریم دست‌کم ۴۰ شخصیت حقیقی و حقوقی ایران به بهانه اغتشاشات خبر داد.

پولیتیکو می‌افزاید که علاوه بر طرح گسترش تحریم‌ها علیه ایران، کشور‌های اتحادیه اروپا - به رهبری آلمان، فرانسه و هلند - به طور جداگانه موضوع قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را دنبال می‌کنند.

«آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان، پیشتر در حمایت از این طرح در توئیتی نوشت که این اقدام از نظر سیاسی مهم و منطقی است و فرانسه نیز نسبت به این طرح «دیدی باز دارد».

این در حالی است که ایالات متحده قبلا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را سازمان تروریستی دانست و به نظر می‌آید که انگلیس هم دنباله رو همین سیاست باشد.

به نوشته پولیتیکو، انتظار می‌رود طرح تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا به زودی تکمیل شده و در اختیار سفیران کشور‌های عضو قرار گیرد و برای مذاکره نهایی و امضا در نشست وزیران خارجه در اواخر ماه جاری میلادی آماده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر