دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
شعرسرایی در وصف شهدای مقاومت و حاج قاسم سلیمانی؛

فلسطینی‌ها میزبان شاعران ایرانی شدند

فلسطینی‌ها میزبان شاعران ایرانی شدند
مرکز فرهنگی هنری «شهید هنرمند فلسطینی ناجی العلی» در دمشق میزبان شاعران ایرانی شد.
کد خبر : 826349

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، فعالان فرهنگی-هنری فلسطینی در مرکز فرهنگی هنری «شهید هنرمند فلسطینی ناجی العلی» در دمشق میزبان شاعران و هنرمندان ایرانی شدند.

به مناسبت سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمان ایشان، جبهه مردمی آزادسازی فلسطین (الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین) در سوریه، اتحادیه نویسندگان و روزنامه‌نگاران فلسطینی و انجمن دوستی ایران و فلسطین با همکاری «حوزه هنری انقلاب اسلامی» طی همایشی در اردوگاه شهداء فلسطینیان (مخیم الشهداء) در دمشق ميزبان شاعران کشورمان شدند.

در این همایش که به میزبانی مرکز فرهنگی اردوگاه شهدا و همکاری «حوزه هنری انقلاب اسلامی» برگزار شد، فادی عیسی از فلسطین، محمود حامد از فلسطین، علی رنو از سوریه، ماجد منابی از ایران و جلیل حزباوی از ایران حضور داشتند و در وصف فلسطین و شهدای راه قدس و مقاومت و همچنین سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی شعرهای زیبایی را سرودند.

همایش شعر «سیبقی خالدا (زنده خواهد ماند)» که به میزبانی گروه‌های فرهنگی فلسطینی در اردوگاه شهدا برگزار شد، به اذعان فعالان فرهنگی این اردوگاه، بعد از افتتاح این مرکز با اولین حضور شاعران و فعالان فرهنگی ایران روبه رو بود و فعالان فرهنگی فلسطینی آن را به فال نیک گرفتند و خواستار استمرار این گونه برنامه‌های تخصصی و مشترک در حوزه هنر و ادبیات شدند.

در پایان برنامه، جبهه مردمی آزادسازی فلسطین، انجمن دوستی ایران و فلسطین و اتحادیه نویسندگان و روزنامه نگاران فلسطینی، ضمن قدردانی از حرکت «حوزه هنری انقلاب اسلامی» از شاعران ایرانی با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر