دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 دی 1401 - 11:40
رئیس دانشگاه آزاد مرودشت:

سامانه پایش با معرفی ۴۰ چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است

سامانه پایش با معرفی ۴۰ چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است
یاسر زارع عنوان کرد: سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی به‌سمت کاربردی کردن پژوهش‌هاست و در این راستا سامانه پایش با معرفی ۴۰ چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است.
کد خبر : 824811

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از مرودشت، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در سالن حافظ این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در این مراسم بر ضرورت حرکت با شتاب بیشتر در مسیر علم و پژوهش تأکید و تبدیل شدن به مرجعیت علمی و فناوری دنیا را هدف‌گذاری اصلی انقلاب اسلامی در این مسیر معرفی کرد.

یاسر زارع با اشاره به موفقیت‌های کشور در بخش پژوهش‌های کاربردی به معرفی راه پیش‌ روی جامعه علمی کشور در مسیر پژوهش‌های بنیادی که توسعه دانایی را به دنبال خواهد داشت، پرداخت.

سامانه پایش با معرفی 40 چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است

وی، پیوند بین صنعت و دانشگاه را زمینه‌ساز پبسرفت کشور معرفی کرد و افزود: سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی به‌سمت کاربردی کردن پژوهش‌هاست و در این راستا سامانه پایش با معرفی ۴۰ چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است.

مشاور استاندار فارس هم در این نشست گفت: امروز ایران اسلامی با اتکا به نیروی انسانی عالم و صاحب فکر مسیر علمی خود را طی می‌کند.

آیت‌الله رزمجو تبیین کرد: ایران اسلامی با اتکا به نیروی انسانی عالم و صاحب فکر مسیر علمی خود را طی می‌کند.

وی متذکر شد: اگر به توسعه پایدار یعنی توسعه‌ای که پاسخگوی نیاز جامعه امروز و مدافع حقوق نسل‌های آینده باشد، برسیم، راهی جز مسیر علمی وجود ندارد.

سامانه پایش با معرفی 40 چالش اصلی کشور راه‌اندازی شده است

مشاور استاندار فارس بیان کرد که امروزه کشوری مقتدر، توسعه‌یافته و پیشرفته است که به لحاظ علمی صاحب جایگاه و موقعیت باشد و در ایران اسلامی با وجود مراکز علمی و تحقیقاتی موجود وضعیت مناسبی داریم.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت هم تشریح کرد: اکنون علم ارزش خود را ثابت کرده و استفاده از دانش به صورت مشهود در جامعه و شهروندان قابل مشاهده است.

سیروس فارسی با اشاره به اینکه کشور به لحاظ علمی درسطح بالایی قرار دارد و برای رسیدن به سطح بالاتر دانش، باید از راه پرسش این اتفاق بیفتد، ادامه داد: در این راستا پژوهش در پی راه‌حل‌های بهینه بوده است.

در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت و سایر ادارات با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته