دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 دی 1401 - 09:30
در اعتراض به تضعیف سیستم قضائی؛

هزاران نفر از مخالفان کابینه نتانیاهو به خیابان آمدند

هزاران نفر از مخالفان کابینه نتانیاهو به خیابان آمدند
خیابان‌های تل آویو صحنه حضور بیش از ۱۰ هزار معترضی بود که کابینه جدید رژیم صهیونیستی را به دیکتاتوری و فاشیسم متهم می‌کنند و از اتخاذ تصمیم‌هایی که به تضعیف سیستم قضایی منجر می‌شود، نگران هستند.
کد خبر : 824753

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا به نقل از هاآرتص، اعلام برخی اصلاحات از سوی «یاریو لوین» وزیر دادگستری کابینه جدید رژیم صهیونیستی، هزاران معترض را به خیابان‌های تل آویو کشاند.

گزارش‌ها حاکی از حضور بیش از ۱۰ هزار معترض در میدان «هبیما» در مرکز تل آویو است حال آنکه همزمان خیابان مشرف به موزه هنر تل آویو هم صحنه حضور معترضان بود.

جنبش موسوم به «پرچم سیاه» که سابقه طولانی در مخالفت با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر فعلی اسرائیل دارد، وعده داده که شنبه آینده نیز تظاهرات مشابهی را تدارک خواهد دید و از مردم خواسته به ده‌ها هزار معترضی بپیوندند که شب گذشته خیابان‌های تل آویو را قبضه کردند.

آنگونه که از روایت رسانه‌های صهیونیست برمی آید، تظاهرات شنبه شب، در واکنش به بسته اصلاحات قانونی برگزار شد که چهارشنبه گذشته از سوی وزارت دادگستری ارائه شده بود و شامل اعمال محدودیت بر دیوان عالی اسرائیل است.

به گفته کارشناسان، این اقدام با هدف تضعیف سیستم قضائی رژیم صهیونیستی طراحی شده است.

معترضان که با هدایت «أیمن عوده» عضو عرب کنست و رهبر حزب «جبهه دموکراتیک برای صلح و برابری» به خیابان‌ها آمده بودند، کابینه نتانیاهو را به فاشیسم و دیکتاتوری متهم می‌کردند.

ساختار کابینه جدید رژیم صهیونیستی موجب نگرانی طرف‌هایی در داخل این رژیم و طرف‌های خارجی شده است. این کابینه ائتلافی شامل احزاب به شدت راست‌گرا از جمله «صهیونیسم دینی» به ریاست «بزالل اسموتریچ» و «قدرت یهود» به ریاست «ایتمار بن گویر» است.

بن گویر به عنوان یکی از افراطی‌ترین چهره‌های رژیم صهیونیستی، در پست جدید وزیر «امنیت داخلی»، طی هفته گذشته با هتک حرمت مسجد الاقصی خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و موجب تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته