دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 دی 1401 - 12:05
رونمایی از «زیرپایی متحرک» با کاربرد ورزشی و تندرستی

محصولی فناورانه که ابتلا به واریس و کمردرد را کاهش می‌دهد

محصولی فناورانه که ابتلا به واریس و کمردرد را کاهش می‌دهد
فعال حوزه علم و فناوری گفت: «زیرپایی متحرک با کاربرد ورزشی و تندرستی» باعث برگشت خون اندام تحتانی به قلب، انقباض و تقویت عضلات خلفی، قدامی و کف‌پایی ساق پا می‌شود.
کد خبر : 822015

اسرا عسکری عضو هیئت علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در گرگان با معرفی محصول فناورانه خود (زیرپایی متحرک) به بیان ویژگی‌های آن پرداخت و اظهار کرد: این محصول در حوزه پزشکی، ورزشی و تندرستی است و باعث برگشت خون اندام تحتانی به قلب و انقباض و تقویت عضلات خلفی، قدامی و کف‌پایی ساق پا و حتی چهار سر ران می‌شود.

این محقق و فناور ادامه داد: زیرپایی متحرک به حفظ هرچه بیشتر شادابی و تندرستی و کاهش خستگی، کاهش ابتلا به بیماری‌های واریس، کمردرد، شکل غیرطبیعی مهره‌های کمری، اختلال در گردش خون در پاها، درد و گرفتگی ماهیچه‌های پا، مشکلات مربوط به استخوان لگن در افراد پشت‌میزنشین (کارمندان، دانش آموزان و...) کمک کرده و باعث افزایش راندمان کاری خواهد شد.

وی که با محصول زیرپایی متحرک در نمایشگاه عصر امید استان گلستان حضور یافته بود با اشاره به نحوه عملکرد این محصول عنوان کرد: صفحه‌ای که در زیرپایی متحرک پا روی آن قرار می‌گیرد در وضعیت آماده به‌صورت حرکت دورسی فلکشن بوده و زمانی که شخص حواسش به کار بوده و مشغول است با قرارگیری اجباری پا در این وضعیت به برگشت خون به اندام تحتانی و تقویت عضله قدامی ساق پا کمک می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، تقویت عضله دوقلو و سولئوس پشت ساق پا را از مهم‌ترین ویژگی‌های‌ محصول زیرپایی متحرک دانست و گفت: به‌واسطه نیروی فشاری و تولید نیروی مقاومتی فنر که در جهت رو به پایین و برگشت اجباری به بالا یعنی به جای اول خود ایجاد می‌شود، می‌تواند انقباض درون‌گرا و برونگرا در هر دو عضله خلفی و قدامی ساق پا ایجاد کند که یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت عضلات است.

عسکری با برشمردن محاسن محصول زیرپایی متحرک در مقایسه با انواع تولیدات داخلی و خارجی موجود در بازار بیان کرد: انواع تولیدات داخلی و خارجی زیرپایی‌های متحرک موجود در بازار، امکان خم کردن مچ پا به‌صورت متوالی به پایین و به بالا با وارد کردن فشار و تحمل نیروی مقاومتی به این شکل نیست. جایگاه استراحت پا بعد از خستگی هر یک از پا‌ها به‌طور مستقل وجود نداشته و در حین استراحت پا نیز عضلات چهارسرران منقبض و تقویت می‌شوند. نمونه کپی در داخل و خارج کشور با این امکانات موجود در یک محصول وجود ندارد.

به گزارش آنا، «زیرپایی متحرک با کاربرد ورزشی و تندرستی» در رویداد عصر امید استان گلستان رونمایی شد.

گفتگو از پرویز کمالی

انتهای پیام/

ارسال نظر