دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 آذر 1401 - 16:56
کولیوند در دیدار با رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق:

خدمات صلیب سرخ بین‌المللی را به مراسم اربعین اضافه خواهیم کرد

خدمات صلیب سرخ بین‌المللی را به مراسم اربعین اضافه خواهیم کرد
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: هدف ما این است تا در مراسم اربعین از خدمات فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر نیز استفاده کنیم تا یک مشارکت همه‌جانبه برای هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم فراهم شود.
کد خبر : 817944

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، پیرحسین کولیوند، در دیدار با «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق، افزود: ایران و عراق در راهپیمایی اربعین حسینی همکاری خوبی داشتند، امنیت مراسم نیز به خوبی برقرار بود اما تشکیل جلسات مستمر، برنامه‌ریزی و پیگیری مجدانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در سال آینده از همین الان بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: هدف جمعیت هلال‌احمر این است که نواقص را برطرف کند تا هر سال خدمات بهتری در اربعین به زائران ارائه شود. از سوی دیگر تلاش می‌شود تا در این عرصه از خدمات فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر نیز استفاده کنیم تا یک مشارکت همه‌جانبه برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم اربعین انجام شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: جمعیت هلال‌احمر علاوه بر خدمت‌رسانی به زائران ایرانی در خدمت زائران عراقی بوده و بسیاری از آنها را نیز درمان کرده است. مسئله بهداشت و درمان امری ضروری است و بر همین اساس بیمارستان امام علی (ع) در نجف اشرف ساخته شده است. تلاش می‌شود تا این بیمارستان هر چه سریع‌تر تکمیل شده و به مردم و زائران خدمت‌رسانی کند.

وی افزود: هلال‌احمر در تلاش است تا با راه‌اندازی بیمارستان امام علی (ع) متخصصین و کادر درمان مجرب را برای خدمت‌رسانی به زائران در محل مستقر کند. هدف ما گره‌گشایی از کار مردم است و باید در این مسیر موانع برطرف شود.

کولیوند تصریح کرد: هم‌افزایی باید میان ایران و عراق بیشتر شود تا تمامی بخش‌های بیمارستان نجف هر چه سریع‌تر راه‌اندازی شود. هلال‌احمر آماده است تا در زمینه‌های امداد و نجات و علمی و آموزشی نیز با عراق همکاری داشته و تجربیات خود را در اختیار همکاران عراق قرار دهد.

وی افزود: امروز این ظرفیت وجود دارد تا در حوزه دیپلماسی سلامت نیز همکاری مضاعفی انجام شود تا ملت‌های ایران و عراق در تمامی زمینه‌ها کنار یکدیگر قرار گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر