دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 آذر 1401 - 16:18
امام جمعه شهر آمل مطرح کرد؛

امکان حل مشکلات جامعه در عرصه جهاد علمی

امکان حل مشکلات جامعه در عرصه جهاد علمی
حجت‌الاسلام ابراهیم یعقوبیان جهاد علمی را راه‌حل مشکلات جامعه دانست و تأکید کرد که اندیشه، عقل و امکانات برای رفع بسیاری از مشکلات جامعه وجود دارد.
کد خبر : 817731

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از آمل، حجت‌الاسلام ابراهیمی یعقوبیان امام جمعه شهر آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که با حضور فرماندار، رؤسای ادارات و مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان آمل به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی برگزار شد، جهاد علمی را راه‌حل مشکلات جامعه دانست و اظهار کرد: اندیشه و عقل و امکانات برای رفع بسیاری از مشکلات جامعه وجود دارد؛ اما کندی حرکت در رفع مشکلات ناشی از عدم وجود عمل جهادی و تفکر انقلابی و در برخی از مسئولان است.

وی افزود: توانمندی دانشجویان بسیجی می‌تواند با تمرکز روی شناسایی مشکلات و معضلات شهر با استفاده از روش‌های حل مسئله به ارائه راهکار‌ها و روش‌های علمی به مسئولان شهری یاری رساند.

امام جمعه آمل با انتقاد از برخی رفتار‌های رسانه‌ای دلسوزان عنوان کرد: اگر می‌خواهید در رفع مشکلات جامعه کمک کنید حتماً باید از روش‌های علمی استفاده کنید یعنی یک مشکل را به‌صورت علمی واکاوی کرده و همه جوانب موضوع را بررسی کنید، سپس راهکار حل آن را ارائه دهید.

یعقوبیان ادامه داد: بسیج دانشجویی که هم از روحیه عمل جهادی برخوردار است و هم به دلیل حضور در کرسی‌های دانشگاهی به دریای علم دسترسی دارد، باید حضور خود را در حل معضلات جامعه پررنگ‌تر کند.

**دانشگاه مبنای تحولات فرهنگی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی نیز دانشگاه را مبنای تحولات فرهنگی کشور خواند و با اشاره به نقش دانشگاه در تربیت نسلی که در شرف تشکیل خانواده و آماده‌سازی برای حضور در عرصه کار و فعالیت است، گفت: اثرگذاری این جمعیت بر جامعه حاضر و نسل آینده‌ای که متولد می‌کند، مسیر حرکت ساختار فرهنگی و سیاسی و اجتماعی کشور را مشخص می‌سازد.

حامد برجسته با بیان اقدامات فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی و نقشه فرهنگی این واحد دانشگاهی مطرح کرد: واحد آیت‌الله آملی بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی پای در مسیری قرار داده که فارغ‌التحصیلان این واحد دانشگاهی بر اساس مهارتی که می‌آموزند نه فقط دیگر سربار جامعه نخواهد بود؛ بلکه در پیشبرد اهداف اقتصادی و تولید و نوآوری قدم بر خواهند داشت.

به گزارش آنا، در این جلسه نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان آمل به بیان اقدامات، برنامه‌ها و انتظارات پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته