دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
گزارش خبرنگار اعزامی آنا از دوحه

کی‌روش: هنوز چیزی برای ایران تمام نشده است/کسانی که نمی‌خواهند تیم ملی را حمایت کنند در خانه بمانند

کی‌روش: هنوز چیزی برای ایران تمام نشده است کسانی که نمی‌خواهند تیم ملی را حمایت کنند در خانه بمانند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت:هنوز چیزی تمام نشده و ما دو بازی دیگر در جام جهانی داریم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذاریم.
کد خبر : 815931

به گزارش خبرنگار اعزامی آنا از دوحه، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از شکست پرگل تیم‌اش مقابل تیم انگلیس گفت: ما تا آخرین توان جنگیدیم و شجاع بودیم. آن چه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم.

وی ادامه داد: هنوز چیزی تمام نشده و ما دو بازی دیگر در جام جهانی داریم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذاریم.

** تنها هدف این بود که متحد و شجاع باشیم

کی‌روش درباره احساسش بعد از اتمام این بازی مهم گفت: نظرم ساده و عملی است. در نیمه اول، بازی تمام شده بود. تنها هدفی که برای تیم ما مانده این بود که بتوانیم متحد و شجاع باشیم؛ تا جایی که می‌توانیم بجنگیم و فوتبال را مفتخر کنیم. این لحظات بد این اجازه را به ما داد که از ابتدا در سطح بالایی بازی کنیم.

** بازیکنان ما تجربه انگلیسی ها را نداشتند

وی گفت: همه بازیکنان خیلی خوب بازی کردند. بازیکنان ما تجربه انگلیسی‌ها را نداشتند. امروز چیزهای زیادی از تیم ملی انگلیس یاد گرفتیم. تیم ملی ما اکنون با شرایط بهتری آماده بازی بعدی است.

** باید درس‌ها را بیاموزیم و تمرکز کامل داشته باشیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سوال که در نبود سه ساله او تیم ملی آسیب دیده و برای بازسازی تیم چه کارهای انجام داده خاطرنشان کرد:  ما الان خیلی بهتر از قبل برای بازی با ولز آماده خواهیم شد.  رقابت در سطح بالایی است و همه چیز آماده است که کارمان را انجام دهیم و سعی می‌کنیم بازی بعد را ببریم. باید درس‌ها را بیاموزیم و تمرکز کامل داشته باشیم و هیچ موضوعی در اطراف تیم نباشد. مهم این است که بدانیم چه چیزهایی رخ داده و چه چیزهایی باید یاد بگیریم.

**کار ما عوض کردن گذشته نیست

کی‌روش در واکنش به این سوال که اگر به عقب برگردد در تصمیماتش تجدید نظر خواهد کرد، گفت: کار ما عوض کردن گذشته نیست، ما روی آینده باید تمرکز کنیم. اگر آدم فکر کند که شانس زیادی ندارد، کار زیادی نمی‌کند. آن چیزی که در کنترل ماست، اینکه فکرمان را آماده کنیم و مسائل را پیش ببریم.

** همه می دانند که بازیکنان من در چه محیطی هستند و این شرایط بهترین نیست

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چه چیزی از دسترسش خارج است، گفت: سوال شما را متوجه نمی‌شوم. اگر دست من نبود  اجازه نمی‌دادم  خیلی  از چیزها اتفاق بیفتد. اگر می‌توانستم بازی را کنترل کنم، من کسی نبودم که اظهارنظر داشته باشم. همه می‌دانند که بازیکنان من در چه محیطی هستند. این شرایط، بهترین نیست. از نقطه نظر تعهد و تمرکز، شرایط بر بازیکنانم اثر می‌گذارد. 

** آنهایی که نمی خواهند از تیم ملی حمایت کنند خانه بمانند

وی گفت: آن‌ها انسان هستند. سال‌هاست که تک تک آن‌ها را می‌شناسم، همه آن‌ها برای یک هدف می‌جنگند و می‌دانیم کسانی که مثل افسانه بودند را دنبال می‌کنند و به آن‌ها افتخار می‌کنم که بازی می‌کنند. از کاری که کردم من مفتخرم. البته اگر مثالی بخواهید، در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حمایت کامل داشتیم اما دیدید که امروز چه اتفاقی رخ داد. باید به کسانی که نمی‌خواهند تیم ملی را حمایت کنند بگویم که بهتر است در خانه بمانند، کسی به آن‌ها نیاز ندارد.

** بینی بیرانوند شکسته است

کی‌روش همچنین درباره مصدومیت  علیرضا بیرانوند گفت: من از داور پرسیدم. نمی‌توانستیم خون‌ریزی را کنترل کنیم.  بینی بیرانوند شکسته و وقتی خون‌ریزی  متوقف شد، بازی ادامه یافت و فکر کردیم که او نمی‌تواند دیگر بازی کند. او علائمی داشت که ممکن بود مشکلاتی به وجود بیاورد. متاسفانه یک دقیقه بعد از اینکه بازی را شروع کردیم، بازیکن قادر به ادامه بازی نبود.

**بازیکنان باید از نظر فکری تقویت شوند

کی‌روش درباره ترکیب تیم ایران مقابل ولز اظهار داشت: نمی‌توانم به این سوال جواب بدهم. تا قبل از شروع بازی با ولز جواب روشنی به این سوال ندارم. علاوه بر این نتیجه، باید به درستی آنالیز کنیم. احتمالا بازیکنان باید از نظر فکری تقویت شوند. بنابراین پس از تجزیه و تحلیل کامل به این سوال خواهیم داد.

**درباره ترکیب بازیکنان باید بعد از بازی بررسی کنیم و ببینیم که چه اتفاقی رخ داد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد در ترکیب تیم اشتباه کرده و غیر منتظره بوده است، گفت: نه! در این بازی کیفیت، سرعت و رقابت بازیکنان انگلیسی بالا بود. آنها با سرعت توپ را به چرخش درمی‌آوردند و تیم ما نتوانست خود را با این سرعت تطبیق دهد. سرعت انگلیسی‌ها در ۲۰ دقیقه اول خیلی بالا بود. گل اول و دوم در زمان غیرمنتظره به ثمر رسید و ما الان انتظار آن را نداشتیم. از این گل‌ها شوکه شدیم. درباره ترکیب بازیکنان باید بعد از بازی بررسی کنیم و ببینیم که چه اتفاقی رخ داد و چیزهایی که باید یاد بگیریم را یاد بگیریم. 

** به نظرم ترکیب بازی مطرح نیست

کی‌روش خاطرنشان کرد: به نظرم ترکیب بازی مطرح نیست. موضوع این است که چگونه آموزش می‌گیریم و چگونه بازیکنان و مربی، خود را آماده می کنند و اگر که یک روز بخواهید به برزیل و آرژانتین و انگلستان نزدیک باشیم باید این مسائل را در نظر بگیریم. باید بدانیم چطور تمرین کنیم. اگر روی این زمینه‌ها کار نکنیم به موفقیت نخواهیم رسید.

** از کسانی که می خواهند کارها را بهم بزنند استقبال نمی کنم

سرمربی تیم ملی در واکنش به اینکه برخی تمرکز تیم را به هم زدند و کی‌روش قبل از حضور در قطر به خیریه بهشت امام رضا رفت و گفت که هواداران واقعی تیمش این گروه هستند، حالا او چه تضمینی می دهد که تیم ملی به دور بعد صعود کند؟ گفت: شما کاملا درست گفتید. در سال 2011  کارم با تیم ملی را شروع کردم.  در 2014 وقتی مسابقه دادیم، به خوبی آماده شده بودیم. در آن بازی تماشاگران در کنار ما بودند. فوتبال و توپ چیزی است که بازیکنان ما  باید حس کنند بهترین هستند و فکرشان باید بر فوتبال متمرکز باشد. وقتی من درباره ایرانی‌ها اظهارنظر کردم، البته به همه ایرانی‌ها خوش آمد می‌گویم اما از کسانی که می‌خواهند با موضوعاتی که درباره فوتبال نیست کارها را به هم بزنند، استقبال نمی‌کنیم.

** درست نیست از بازیکنان بخواهید کاری کنند که مسئولیتشان نیست

وی ادامه داد: در ایران فوتبال مصنوعی نیست و علاقه به فوتبال کاملا واقعی است و رویای آنها این است که فوتبال بازی کنند. اجازه دهید این بازیکنان بازی کنند چون می‌خواهند نماینده کشورشان باشند. همه تیم‌های ملی که در اینجا هستند، مسائلی دارند. این بازیکنان فقط می‌خواهند بازی کنند. همه تیم‌های دیگر هم مسائلی دارند. همه از تیم ما تقدیر می‌کنند که شهامت دارند که بازی کنند، بنابراین اجازه دهید تیم ما کارش را انجام دهند. درست نیست که به این کشور بیایید و از آنها بخواهید کاری کنند که مسئولیتشان نیست. بازیکنانم اینجا هستند که بازی کنند و باعث افتخار کشور شوند و خوشحالی را برای مردم و کشور بیاورند.

** واکنش به بدترین نتیجه ایران در جام جهانی

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به اینکه امروز بدترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی رقم خورد  و از اینکه این نتیجه به نام او ثبت شد چه احساسی دارد گفت: اجازه دهید فوتبال این قضاوت را انجام دهد. من فکر می‌کنم یک مقدار اعتبار دارم که فکر کنم و ببینم چه اتفاقی برای آینده و تیم رخ می‌دهد. 

** می پذیرم که وجهه ام در اینجا خدشه دار شد

کی روش در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به ناکامی در کلمبیا و مصر او به پایان رسیده است، گفت: من می پذیرم که الان وجهه‌ام  در اینجا خدشه دار شد. می‌توانید به وضوح به من نگاه کنید و بگویید که این نتیجه به واسطه عملکرد ضعیف من بوده است اما باید بگویم که بازیکنانم پشت این قضیه بودند.

**بعد از 40 سالا کار می دانم چطور بازیکنانم را برای ولز آماده کنم

وی ادامه داد: با این حال من این نتیجه را می پذیرم. بعد از ۴۰ سال کار کردن و با دانشی که دارم، قادرم  در چهار روز آینده بازیکنان را برای مسابقه مقابل ولز آماده کنم و به موقعیتی برگردانم که آماده بازی هستند. این امید و باور من است. مایلم بر این نکته تاکید می‌کنم که شما حتی نمی‌توانید تصور کنید و بدانید که پشت صحنه، این بازیکنان جوان چه اتفاقاتی در چند روز گذشته داشته اند.  اجازه دهید آن‌ها برای مردم بازی کنند.  همه برای مردم و کشورشان بازی می‌کنند. آن‌ها نماینده تمام مردم هستند و هیچ رنگ و دینی در اینجا مطرح نیست. این تنها چیزی است که از شما می‌خواهم. ما همه احساس و باور خودمان را داریم و در زمان و وقت مناسب نظرات خودمان را می‌گوییم. به عنوان مربی بعد از ۴۰ سال کار در این فعالیت، عاشق فوتبال هستم. نمی‌خواهم بگویم که به بازی‌ها وفادار نیستم. نمی‌خواهم بازیکنانم کاری کنند و بگویند به فوتبال وفادار نیستند. این صنعت برای تفریح و لذت و افتخار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر