دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 مهر 1401 - 11:39
واکنش ایران به قطعنامه پارلمان اروپا؛

کنعانی: به هر بهانه‌ای دنبال معاندت با ایران هستید

کنعانی: به هر بهانه‌ای دنبال معاندت با ایران هستید
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قطعنامه اخیز پارلمان اروپا را مداخله‌جویانه و متضمن پیش‌داوری‌های یک‌جانبه و بی‌پایه در قبال جمهوری اسلامی ایران دانست.
کد خبر : 808355

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به قطعنامه مداخله‌جویانه روز گذشته (پنجشنبه ) پارلمان اروپا، اظهار داشت این قطعنامه متضمن پیش‌داوری‌های یک‌جانبه و بی‌پایه در قبال جمهوری اسلامی ایران است و لذا از اساس مردود و فاقد ارزش است.

وی گفت؛ این قطعنامه به‌رغم ادعاهای مطرح شده در آن، در حالی مقابله ضروری با اقدامات خشونت‌بار سازماندهی شده و تعرض به اموال عمومی و جان و مال مردم را تحت عناوین ساختگی ناعادلانه به باد انتقاد می‌گیرد که طراحان و تحریک‌کنندگان اغتشاشات، عمدتاً از منشأ اروپا به اقدامات خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران دست می‌زنند.

وی اظهار کرد: پارلمان اروپا با صدور این قطعنامه نشان داد که به رفتار گزینشی خود در قبال ملت بزرگ ایران ادامه می‌دهد، زیرا یک‌بار هم دیده نشد که این پارلمان به‌رغم ادعاهای پرطمطراق، قطعنامه‌ای حقوق بشری در مخالفت با تحریم‌های ضد بشری حداکثری علیه مردم ایران صادر کند.

کنعانی افزود، موضوع درگذشت خانم مهسا امینی که بر اساس الزامات قانونی داخلی و نظر مقامات عالیه کشور و نه خوشامد سایرین، تحقیقات در مورد آن در جریان است، بنا به شناختی که از پارلمان اروپا داریم، تنها بهانه‌ای برای ادامه معاندت عناصر تندرو این پارلمان با جمهوری اسلامی ایران است.

وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس احترام و منافع متقابل، آماده تعامل دوسویه با تمامی طرف‌هاست، اما در برابر هرگونه تلاش برای اعمال فشار یا توسل به اقدامات محدودکننده علیه مردم ایران، قاطعانه ایستادگی کرده و بدان پاسخ متقابل و متناسب خواهد داد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

انتهای پیام/

ارسال نظر