دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 مهر 1401 - 12:23
هیچ یک از نامزدها، دو سوم آراء را کسب نکردند؛

ناکامی پارلمان لبنان در انتخاب رئیس‌جمهور

ناکامی پارلمان لبنان در انتخاب رئیس‌جمهور
نشست پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس‌جمهور این کشور، امروز (پنجشنبه) برگزار شد، اما هیچ نامزدی نتوانست دوسوم آراء را کسب کند.
کد خبر : 807425

به گزارش گروه منطقه و جهان خبرگزاری آنا، صبح امروز (پنجشنبه)، همان‌طور که «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان اعلام کرده بود، رأس ساعت ۱۱:۰۰ (به وقت بیروت) نشست پارلمان برای انتخاب رئیس‌جمهور این کشور برگزار شد. 

رئیس پارلمان لبنان، بر ضرورت انتخاب رئیس جمهور جدید برای جانشینی «میشل عون» رئیس جمهوری کنونی این کشور تاکید کرد و گفت که انتخاب رئیس جمهور در موعد مقرر فراتر از یک ضرورت است. وی همچنین بر لزوم تشکیل دولت لبنان تاکید کرد تا با انجام این دو اقدام، از ورود لبنان به خلأ قانون اساسی جلوگیری شود.

به نوشته الجزیره، نشست امروز پارلمان لبنان به ریاست نبیه بری برگزار شد و ۱۲۲ نماینده در مراسم رأی‌گیری برای انتخاب رئیس جمهور شرکت کردند. 

پایگاه خبری «النشره» لبنان پس از پایان رأی‌گیری برای انتخاب رئیس‌جمهور نوشت که پارلمان پس از این‌که هیچ یک از نامزد‌ها نتوانستند دو سوم آرای نمایندگان را کسب کنند، در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند.

بر اساس این گزارش، «میشل معوض» نامزد ریاست‌جمهوری لبنان امروز تنها ۳۶ رأی و «سلیم إده» دیگر نامزد ریاست جمهوری، تنها ۱۱ رای از مجموع ۱۲۸ رأی پارلمان را کسب کردند و ۶۴ نماینده در این رأی‌گیری، رأی ممتنع و سفید دادند. برخی نیز عباراتی نظیر لبنان، شیوه رشید کرامی و ... را روی برگه‌های رأی‌گیری نوشتند.

نبیه بری در پایان این نشست درباره نشست بعدی برای انتخاب رئیس‌جمهور گفت: هرگاه در مورد رئیس جمهور اجماع حاصل شد، من تشکیل جلسه آتی پارلمان را اعلام می‌کنم. اگر اجماع وجود نداشته باشد و ۱۲۸ رای نداشته باشیم، لبنان را نجات نخواهیم داد».

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته