دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 مهر 1401 - 07:57
فناوران ایرانی تولید کردند؛

محصولی بیولوژیک برای افزایش جذب مواد غذایی و کنترل آفات کشاورزی

محصولی بیولوژیک برای افزایش جذب مواد غذایی و کنترل آفات کشاورزی
مدیر یک واحد فناور با اعلام رونمایی از محصول اکسیر رشد گفت: «اکسیر رشد» محصولی بیولوژيک است که با ریشه‌زایی قوی سبب افزایش جذب مواد غذایی و کنترل آفات در بخش کشاورزی می‌شود.
کد خبر : 806926

علی هندیانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در قم با اعلام رونمایی از تازه‌ترین محصول تولیدشده شرکت فناور «آریا نهان زیست اکسیر» با عنوان «اکسیر رشد» اظهار کرد: اکسیر رشد محصولی بیولوژیکی با قابلیت ریشه‌زایی در راستای افزایش جذب مواد غذایی و کنترل برخی آفات با قیمت مناسب است و علاوه بر آن به کشاورزان خدمت بزرگی ارائه کرده و به‌عنوان محصولی منحصربه‌فرد با هیچ‌گونه خطر زیستی و شیمیایی به صورت کاملاً بیولوژیکی به جامعه عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه اکسیر رشد ثبت اختراع بین‌المللی دارد، افزود: این محصول علاوه بر ثبت اختراع در کشور توانسته با قابلیت‌های فراوان در معتبرترین سازمان در سطح بین‌الملل ثبت اختراع شود.

فعال حوزه فناوری عنوان کرد: با عضویت در مجموعه پارک علم و فناوری استان قم بسیار سریع به مرحله رشدیافتگی رسیدیم و سال ۱۳۹۹ به‌عنوان واحد فناور نمونه معرفی و کماکان یکی از بهترین واحدهای فناور مجموعه پارک علم و فناوری هستیم.

هندیانی با اشاره به محصولات تولیدشده توسط واحد فناور متبوع خود بیان کرد: محصولات تولیدشده این شرکت دارای ویژگی‌های هستند که موجب شده محصولات ما را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز کند.

محصول بیولوژیکی افزایش جذب مواد غذایی و کنترل آفات تولید شد

وی با اشاره به راه‌اندازی واحد فناور متبوع خود در سال ۱۳۹۸ تشریح کرد: به کمک یک تیم تحقیقاتی همزمان با تولید محصولات بیولوژیکی از یک سویه منحصربه‌فرد در سال ۱۳۹۸ شرکت آریا نهان زیست اکسیر را راه‌‌اندازی و بیشترین تمرکز آن را توسعه و تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیکی در صنایع کشاورزی تعریف کردیم.

مدیرعامل واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه محصولات این واحد فناور به تازگی تجاری‌سازی شده و توانسته‌ایم در نمایشگاه‌های متعدد محصولات تولیدشده را عرضه کنیم، ادامه داد: به لحاظ شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های اقتصادی شرکت عملاً متوقف شده بود؛ اما به‌تازگی در سال جدید فعالیت‌های شرکت رنگ و بوی تازه‌تری گرفت، امیدواریم در آینده محصولات بیشتری را تولید و فعالیت شرکت را توسعه دهیم.

هندیانی درباره حوزه کاری و مخاطبان واحد فناور متبوع خود افزود: در زمینه کشاورزی و تولید انواع کودهای بیولوژیک، ارگانیک و شیمیایی فعالیت می‌کنیم و طبیعتاً کشاورزان، باغداران و فعالان عرصه گلخانه و توزیع‌کنندگان سم و کود کشور مخاطبان ما در بازار و حوزه کسب و کار هستند.

وی با اشاره به بیولوژیک و ارگانیک بودن محصولات تولیدشده گفت: محصولات شرکت با توجه به قیمت مناسبی که دارد، می‌تواند به افزایش بهره‌وری در کشاورزی کمک کند؛ چراکه دغدغه تیم تحقیقاتی شرکت بر این مبنا بود تا کشاورزان با استفاده از محصولات بیولوژیکی و ارگانیک سطح بتوانند تولیدات خود را افزایش دهند.

محصول بیولوژیکی افزایش جذب مواد غذایی و کنترل آفات تولید شد

مدیرعامل شرکت آریا نهان زیست اکسیر مطرح کرد: محصول شرکت قطعاً دانش‌بنیان است؛ اما برای اینکه بتوانیم دانش‌بنیان سطح یک را اخذ کنیم، منتظر شدیم تا صورت‌های مالی شرکت شفاف‌تر شود تا بتوانیم «دانش‌بنیان سطح یک توسعه‌یافته» را دریافت و از مزایای آن استفاده کنیم.

هندیانی، انتظارات خود را از مسئولان برشمرد و گفت: انتظار ما از مسئولان آن است که حمایت‌مان کنند و با ارائه زمین کشاورزی، کارایی محصولات تولیدشده شرکت را ارزیابی و در راستای توسعه فعالیت شرکت حمایت‌های لازم را داشته باشند تا کشاورزان بتوانند از این محصولات استفاده کنند.

گفت‌وگو از حسین غمخوار سرایدشتی

انتهای پیام/۴۰۷۸/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته