دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 شهريور 1401 - 19:07

کشف اسناد محرمانه مربوط به خروج آمریکا از برجام در عمارت ترامپ

کشف اسناد محرمانه مربوط به خروج آمریکا از برجام در عمارت ترامپ
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد در میان اسناد کشف شده از عمارت رئیس‌جمهور سابق آمریکا، مدارک روز بعد از خروج این کشور از برجام نیز وجود دارد.
کد خبر : 804114

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا،  وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه جزئیاتی درباره اسناد ضبط شده از عمارت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا منتشر کرد.

به نوشته کانال توئیتری شبکه «الجزیره»، این وزارتخانه اعلام کرد، در میان این اسناد محرمانه که ترامپ پس از اتمام دوره ریاست جمهوری با خود به منزل برده است، اسناد و مدارک مربوط به «یک روز بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران» نیز وجود دارد.

وزارت دادگستری آمریکا در پرونده‌ ۳۶ صفحه‌ای که روز سه‌شنبه تشکیل شد، به تفصیل درباره شواهد مانع‌تراشی ترامپ بر سر تحقیقات این وزارتخانه مدارک ارائه کرده و از سوی دیگر درباره تلاش رئیس جمهور سابق آمریکا برای به انحراف کشیدن تحقیقات ابراز نگرانی کرده است.

دونالد ترامپ در سال ۱۳۹۷ به صورت یک‌جانبه از برجام خارج شده و مدعی شد خواستار توافقی محکم‌تر و طولانی‌تر با تهران است. دولت وی همچنین تحریم‌های یک‌جانبه گسترده‌ای تحت عنوان «فشار حداکثری» را علیه ایران اعمال کرد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته