دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 شهريور 1401 - 15:57
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

هدایت فارغ‌التحصیلان به فضا‌های تولید دانش‌بنیان با حمایت تسهیلاتی

هدایت فارغ‌التحصیلان به فضا‌های تولید دانش‌بنیان با حمایت تسهیلاتی
یوسف شعبانی گفت: تلاش می‌کنیم افراد تحصیلکرده و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به فضا‌های تولید دانش‌بنیان با حمایت‌های تسهیلاتی از سوی دولت سوق دهیم.
کد خبر : 803884

یوسف شعبانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در حاشیه بازدید از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با توجه به ظرفیت‌های این مرکز علمی اظهار کرد که دانشگاه آزاد ازجمله مرکز علمی خوب در غرب کشور است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های علمی و دانشگاهی حلقه گمشده بخش صنعت هستند، افزود: تلاش می‌کنیم این حلقه مفقوده بین مراکز علمی و واحد‌های تولیدی با هدف به‌کارگیری تحصیلات آکادمیک ایجاد شود.

مشکل کنونی جامعه در بخش اشتغال، بیکاری تحصیل کرده‌هاست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تأکید کرد: عمده مشکل کنونی جامعه در بخش اشتغال، بیکاری تحصیل کرده‌هاست و باید بیش از پیش فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم شود.

هدایت فارغ‌التحصیلان به فضا‌های تولید دانش‌بنیان با حمایت تسهیلاتی

شعبانی با توجه به شعار سال «تولید دانش‌بنیان اشتغال‌آفرین» گفت: تلاش می‌کنیم افراد تحصیلکرده را به فضا‌های تولید دانش‌بنیان با حمایت‌های تسهیلاتی از سوی دولت سوق دهیم.

وی افزود: اکنون واحد‌های تولیدی و کارآفرینی به دنبال نیروی جوان و تحصیل‌کرده و توانمند در زمینه تولید و فعالیت‌های اقتصادی هستند که انعقاد تفاهم‌نامه تجاری‌سازی علوم و تحصیلات آکادمیک می‌تواند بر افزایش سطح اشتغال‌زایی افراد تحصیلکرده تأثیرگذار شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان بیان کرد: تلاش می‌کنیم وضعیت واحد‌های تولیدی را با استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود در مراکز علمی ارتقا دهیم و امیدواریم تفاهم‌نامه عملیاتی بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دانشگاه آزاد منعقد شود تا به‌طور جدی در این حوزه گام برداریم.

انتهای پیام/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر