دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مرداد 1401 - 18:56

آمریکا به ادامه حملات هوایی در افغانستان اعتراف کرد

پس از اعلام ترور سرکرده القاعده در کابل، پنتاگون اعلام کرده است که بدون حضور نیروهای نظامی قادر به هدف قرار دادن گروه‌های تروریستی در افغانستان است.
کد خبر : 801070

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا. مقامات آمریکا اعلام کردند بدون حضور نظامی قادر به هدف قرار دادن گروه‌های تروریستی در افغانستان هستند.

«کالین کال»، معاون وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی گفت: «گزارشی محرمانه از خروج نیرو‌های آمریکا از افغانستان توسط وزارت دفاع تهیه و اکنون در اختیار وزیر دفاع قرار دارد.»

این مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا افزود: مهمترین دلیل خروج آمریکا از افغانستان تغییر اولویت‌های استراتژیک واشنگتن و تمرکز بر تهدید چین است.

وی یکی دیگر از دلایل تصمیم بایدن به خروج از افغانستان را اطمینان رئیس جمهوری آمریکا از مقابله با تهدیدات گروه‌های تروریستی در افغانستان بدون حضور نظامیان عنوان کرد.  

کال اظهار داشت: «به نظر من حمله‌ای که ۱۰ روز پیش برای ترور ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده  انجام شده نه تنها به القاعده بلکه به سازمان‌های تروریستی دیگر نشان دادیم که در صورت بروز هر نوع تهدید به منافع ملی ما قادریم آن‌ها را هدف قرار دهیم.»

پیش از این فرمانده کل پیشین نیرو‌های خارجی در افغانستان با انتقاد از روند خروج نظامیان، آمریکا را مسئول وضع کنونی افغانستان عنوان کرده بود.  

انتهای پیام/۴۱۲۹/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته