دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
23 مرداد 1401 - 08:11
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

اشتغالزایی از دل انیمیشن و موشن‌گرافی/ کوچ از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده

اشتغالزایی از دل انیمیشن و موشن‌گرافی  کوچ از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده
مدیرعامل یک شرکت فناور با بیان اینکه این شرکت از دل انیمیشن و موشن‌گرافی اشتغالزایی ایجاد کرده است، گفت: در این راستا از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده رسیده‌ایم.
کد خبر : 801000

وحید کربلایی حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تبیین فعالیت شرکت دانش‌بنیان «فارابی یار علم و اندیشه» مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار کرد: این شرکت در زمینه ساخت انیمیشن و موشن‌گرافی و حوزه تبلیغات کسب و کار فعالیت می‌کند. این شرکت سال ۱۳۹۵ توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک شکل گرفت و به صورت گروه دانشجویی و با هدف تولید فیلم‌های آموزشی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی عنوان کرد: از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۸ با تولید چند فیلم برای دانشگاه صنعتی اراک با ایده‌ تولید انیمیشن و موشن‌گرافی وارد پارک علم و فناوری شدیم و اکنون جزء شرکت‌های فناور پارک به شمار می‌رویم که در مرحله‌ رشد قرار دارد.

اشتغالزایی از دل انیمیشن و موشن‌گرافی/ کوچ از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده

تلفیق فضای هنری و تبلیغاتی با انیمیشن و موشن‌گرافی

کربلایی حسنی یادآور شد: شرکت فارابی یار علم و اندیشه با هدف عرضه‌ خدمات موشن‌گرافی و انیمیشن برای ارگان‌های دولتی و خصوصی در رابطه با موضوعات فرهنگ‌سازی، آموزش، تبلیغات، بازاریابی و موضوعات اجتماعی به میدان عمل آمد و توانست همکاری‌های قابل توجهی با این ارگان‌ها داشته باشد.

وی تبیین کرد: شرکت سال ۱۴۰۰ با تلفیق فضای هنری و تبلیغاتی، وارد عرصه‌های جدید و نوظهور شد که حاصل این تلفیق در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب و در عرصه تبلیغات و کسب‌وکارها و برندهای مختلف تجاری مورد استقبال قرار گرفت به‌طوری‌که شرکت‌های تجاری و انواع کسب و کار برای افزایش فروش و جذب مشتری به تولید کارهای موشن‌گرافی می‌پردازند.

اشتغالزایی از دل انیمیشن و موشن‌گرافی/ کوچ از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده

مدیرعامل شرکت فارابی یار علم و اندیشه تشریح کرد: اکنون به فرهنگ‌سازی در موضوعات اجتماعی و تبلیغات در فضای اینستاگرام توجه ویژه‌ای کرده‌ایم و برای حضور جدی و پرثمر در این فضا برنامه‌ریزی جدی شده و حضور پررنگی داریم

کربلایی حسنی تأکید کرد: علاوه بر فعالیت‌های عنوان‌شده حوزه‌ طراحی سایت از دیگر زمینه‌های فعالیت‌ این شرکت است که چند پروژه را به پایان رسانده و همکاری با ارگان‌های دولتی و خصوصی ازجمله سوابق کاری این شرکت است که می‌توان همکاری مشترک با سپاه پاسداران، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دانشگاه صنعتی اراک، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، سایر مراکز تجاری و همکاری با برندهای مختلف، فروشگاه‌ها و مراکز خصوصی را نام برد.

وی تشریح کرد: اکنون پنج نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیرمستقیم در شرکت شاغل هستند و علاوه بر استان مرکزی در سایر استان‌های کشور نیز مشغول خدمات‌رسانی و همکاری است.

اشتغالزایی از دل انیمیشن و موشن‌گرافی/ کوچ از فضای هنری به حوزه کسب و کار و تولید ایده

این فناور و پژوهشگر بیان کرد: بیشتر فعالیت‌ها با هدف تبلیغات در شهر تهران است و این شرکت توانایی به‌کارگیری افراد بیشتر را دارد و به‌کارگیری افراد جدید در این مجموعه جزء اهداف بلندمدت ما در آینده به شمار می‌رود تا با برداشتن گامی بلند در راستای فرهنگ‌سازی بتوانیم جزء شرکت‌های مطرح در استان و کشور باشیم.

کربلایی حسنی عنوان کرد: از معضلات و مشکلات پیش‌ روی شرکت فارابی‌یاب می‌توان نبود همکاری و اعتماد از سوی ارگان‌های دولتی را ذکر کرد که توجهی به بومی‌ بودن شرکت‌های طرف خود ندارند و بیشتر با استان تهران همکاری دارند و بودجه‌های مالی خود را در غیراستان هزینه می‌کنند.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه شرکت‌های استان مرکزی دارای توانمندی در سطح استان تهران هستند؛ اما مورد بی‌توجهی و کم‌لطفی قرار می‌گیرند که این مسئله موجب کاهش آمار اشتغال، مهاجرت افراد توانمند از استان مرکزی، نبود چرخش مالی شرکت‌های استان و مأیوس شدن کارآفرینان استان مرکزی می‌شود.

این مسئول بیان کرد: در صورتی‌ که حمایت از شرکت ما دریغ نمی‌شد، شرایط مالی، سابقه‌ فعالیت کاری و توانمندی‌های بسیار خوبی را برای هم‌استانی‌ها فراهم می‌کردیم که امیدواریم این ضعف به‌زودی برطرف شود.

گفت‌وگو: ابوالفضل اکبری

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر