دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 مرداد 1401 - 20:01

سلیمانی: برای داوران مردودی جایگزین داریم/ از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به سمت بیانیه‌نویسی نروند

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: از باشگاه‌ها می‌خواهیم که به هیچ‌وجه به سمت بیانیه‌نویسی نروند.
کد خبر : 800542

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری آنا، غلامرضا سلیمانی در حاشیه کارگاه آموزشی معاونان و سرپرستان تیم‌های لیگ برتری اظهار داشت: نیاز است که در طول سال با داوران هم این جلسات برگزار کنیم تا به لحاظ رفتاری مدیران با داوران آشنایی پیدا کنند. در این جلسه هم بنا بود که آقای افشاریان حضور داشته باشند ولی با توجه به مشکل ایشان بنده حضور پیدا کردم. قطعا برای برخوردهایی که در کنار زمین رخ می‌دهد داوران ما برای برخورد با چالش‌هایی که پیش می‌آید، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و با توجه به اینکه مدرس خارجی هم برای داوران و هم ناظران داوری کلاس برگزار کرد، آنها به روز شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل حاشیه‌هایی که در فوتبال ما به وجود می‌آید، عدم آشنایی به قوانین است یا عدم اجرای آن، تصریح کرد: همین بیانیه‌ دادن‌ها در پیش از مسابقات خیلی روی روحیه و رفتار داوران تاثیر می‌گذارد و ما هرچقدر هم تلاش کنیم متاسفانه این موارد تاثیر منفی روی داوران می‌گذارد و من خواهش می‌کنم که تیم‌ها به هیچ وجه به سمت بیانیه‌نویسی نروند. بیشتر تنش‌ها از بیرون زمین وارد می‌شود و عوامل بیرونی باید یک مقدار با کنترل بیشتری رفتار کنند. عوامل انضباطی و قضایی خیلی می‌توانند بهتر به این موضوع کمک کنند. در فوتبال دنیا هم همینطور است و اگر از سوی عوامل تیم‌ها تخلفی صورت بگیرد با شدیدترین وجه برخورد می‌شود و این اتفاق اگر در فوتبال ما هم بیفتد به تیم داوری هم کمک می‌کند.

مسئول اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در واکنش به عدم حضور یک عضو اجرایی از فدراسیون فوتبال در این جلسه عنوان کرد: من اطلاعی از این موضوع ندارم، شاید دعوت نشده‌اند. در این خصوص باید سهیل مهدی پاسخ بدهد.

سلیمانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نگران رد شدن تعدادی از داوران در تست‌های پزشکی نیستند؟ خاطرنشان کرد:  متاسفانه 5،6 از داورانی که در تست‌ها مردود شده‌اند، داوران بزرگی بودند و قطعا نبودشان باعث نگرانی می‌شود ولی ما با توجه تعداد داوران زیادی که در کشور داریم، جایگزین داریم ولی دوست داشتیم داورانی که در تست‌ها رد شده‌اند حضور داشته باشند. این داوران طبق استانداردها باید حدود 45 روز بگذرد و اگر کمیته داوران مصوب کنند، ما مجبوریم که از آنها مجددا تست بگیریم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته