دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
کاظمی به آنا خبر داد؛

برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد بجنورد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی از برداشت دور هفتم گندم از مزرعه آموزشی، تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد خبر داد.
کد خبر : 669990
برداشت محصول گندم واحد بجنورد

غلام‌رضا کاظمی در حاشیه برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزرعه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در بجنورد اظهار کرد: با توجه به اهمیت کشت گندم به‌عنوان یک محصول استراتژیک و موردنیاز کشور با توجه به وضعیت آب و هوایی مناسب این استان، این دانشگاه، هرساله در مزرعه آموزشی- تحقیقاتی به کشت، نگهداری و برداشت گندم اقدام می‌کند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت: تابستان امسال برای هفتمین بار متوالی خوشه‌های طلایی گندم از مزرعه آموزشی- تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برداشت شد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد بیان کرد: برای کشت گندم در مزرعه آموزشی- تحقیقاتی این دانشگاه از کود سبز برای تولید محصولات ارگانیک استفاده‌ شده است.


برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد بجنورد


کاظمی افزود: در تمام مراحل تولید فرآوری محصول گندم از ادوات و تجهیزات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد استفاده شد که ارزش این برداشت معادل یک میلیارد و دویست میلیون ریال است و امیدواریم بتوانیم با توجه به ظرفیت خوب آب و هوایی این منطقه و با تکیه‌بر فعالیت استادان و محققان این واحد دانشگاهی در راستای تولید منابع درآمدی اقدامات مؤثری انجام دهیم.


وی بیان کرد: سال ۱۴۰۱ توانستیم با استفاده از قلمه‌های تولیدشده در واحد بجنورد در زمینه تولید گل محمدی هم افزایش سطح کشت داشته باشیم که هزار و ۵۰۰ لیتر گلاب از مزرعه گل محمدی واحد استحصال شد.


کاظمی با اشاره به دیگر اقدامات مؤثر درزمینه کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد گفت: افزایش زیر کشت انگور توسط نهاله‌های ریشه‌دار انگور و افزایش سطح زیر کشت نهالستان گردو برای تولید نهال‌های گردوی پیوندشده مقاوم به سرما و پربار و تولید بذر پیاز از دیگر اقدامات حوزه کشاورزی این واحد دانشگاهی است.


انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر