دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 تير 1401 - 08:58

کمک‌های تسلیحاتی جدید آمریکا در راه اوکراین

سخنگوی هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که بسته جدید کمکهای تسلیحاتی ایالات متحده به اوکراین شامل موشکهای HIMARS و MLRS به زودی اعلام خواهد شد.
کد خبر : 669973
موشک انداز هیمارس

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بسته جدید حمایتهای تسلیحاتی این کشور از اوکراین در هفته جاری میلادی معرفی خواهد شد.


براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جان کربی سخنگوی هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا برای ارتباطات استراتژیک اعلام کرد که دولت جو بایدن اواخر هفته بسته کمکهای تسلیحاتی و نظامی برای اوکراین که شامل سیستمهای پرتاب متحرک هیمارس است را معرفی و اعلام خواهد کرد.


کربی در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: در اواخر این هفته، دولت بسته بعدی تسلیحات و تجهیزات مربوط به ریاست جمهوری را به اوکراین اعلام خواهد کرد. این بسته شامل HIMARS های بیشتری خواهد بود... و همچنین شامل چند نوع از سیستم های موشک پرتاب چندگانه (MLRS) و مهمات توپخانه‌ای نیز می‌شود.


ارسال این سامانه‌های راکتی در حالی انجام شده که روسیه پیشتر هشدار داده بود اگر این سامانه‌های دوربرد با دقت بالا به اوکراین برسد، اهدافی را در نظر خواهد گرفت «که تا کنون هدف قرار نگرفته‌اند».


طی هفته‌های گذشته، نیروهای روسی توانسته‌اند با استفاده از برتری در قدرت توپخانه‌ای، پیشروی‌های قابل توجهی در دونباس داشته باشند.


انتهای پیام/۴۱۰۶/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته