دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 تير 1401 - 00:31
در نشست خبری مشترک با همتایان روسی و ترکیه‌ای؛

رئیسی: آمریکایی‌ها باید از شرق فرات خارج شوند

رئیس جمهور گفت: حضور آمریکایی‌ها در شرق فرات به هر بهانه‌ای توجیهی ندارد و باید از آنجا خارج شوند.
کد خبر : 669955
000


به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب پس از برگزاری هفتمین نشست سران ضامن روند آستانه به همراه همتایان روسی و ترکیه ای خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: هفتمین نشست روند آستانه را با حضور روسای کشورهای عضو برگزار کردیم که در این نشست محوریت مباحث مطرح شده از جانب روسای سه کشور، تأکید بر حاکمیت سوریه، تمامیت ارضی این کشور و تأکید بر این بود که حکومت سوریه باید بر همه نقاط این کشور حاکمیت داشته باشد.


وی افزود: از این رو حضور آمریکایی‌ها در شرق فرات به هر بهانه‌ای توجیهی ندارد و باید از آنجا خارج شوند.


آیت اله رئیسی، سوریه را نماد ایستادگی، مقاومت و مبارزه با تروریسم عنوان کرد و گفت: همه کشورها در این راستا مقاومت کردند اما نگرانی امروز در سوریه و ادلب نسبت به حضور تروریست ها، عزم جدی همه کشورها را می طلبد تا مبارزه با تروریسم انجام شود و یقین داریم این مبارزه با جدیت حتما صلح آمیز خواهد بود.


وی اضافه کرد: همچنین بر تداوم کمک‌های انسان دوستانه به مردم مظلوم سوریه و از طرف همه اطراف و اعضا در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مظلوم سوریه تأکید شد.


رئیس جمهوری تأکید کرد: هیچگونه اقدامی که به نقض حاکمت سوریه منجر شود نباید انجام داد بلکه همه تلاش ها برای استقرار حاکمیت سوریه است.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر