دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 تير 1401 - 22:12
علی‌اکبری خبر داد؛

برگزاری نخستین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» از مردادماه

سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری نخستین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» با حضور ۳۰۰ نفر از اعضای علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
کد خبر : 669942
علی اکبری

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمد علی‌اکبری سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اولویت‌های این معاونت برای سال تحصیلی جدید گفت: بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی «چرخش تحول‌آفرین از آموزش حافظه محور به یادگیری تعالی‌بخش عمیق، کاربردی، فایده محور، بسترساز اشتغال دانش‌بنیان و افزاینده اقبال اجتماعی در کنار ارتقاء شاخص کار آمادگی و مهارت‌های مورد نیاز به ویژه تعاملات، حل مسئله، کارگروهی و کارآفرینی» یکی از رویکردهای تحول‌آفرین دانشگاه در دوره پنج ساله کنونی است که به عنوان یکی از مأموریت‌های این معاونت در دستور کار قرار دارد.


وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع و تغییر و تحولات به وجود آمده در حوزه یاددهی- یادگیری در دوران همه‌گیری کرونا، اکنون نیازمند استادانی هستیم که در دو حیطه علم و هنر فرآیند یاددهی- یادگیری (پداگوژی) و تکنولوژی‌های آموزشی، دارای مهارت و دانش روز باشند. از این رو معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه اقدام به برگزاری اولین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» ویژه اعضای هیئت‌علمی تمام‌وقت دانشگاه آزاد اسلامی کرده است.


علی‌اکبری با بیان اینکه نخستین دوره ترکیبی یادگیری عمیق با حضور ۳۰۰ نفر از اعضای علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: این دوره ویژه اعضای هیئت‌علمی گروه‌های ریاضی، فیزیک و شیمی بوده که به صورت مجازی و حضوری در قالب گروه‌های ۵۰ نفره برگزار می‌شود. اعضای هیئت‌علمی گروه‌های مذکور که علاقه‌مند به شرکت در این دوره هستند تا سوم مردادماه فرصت دارند تا برای ثبت‌نام به واحدهای دانشگاهی خود مراجعه کنند.


سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: کلاس‌های مجازی دوره ترکیبی یادگیری عمیق که شامل ۱۶ ساعت فیلم آموزشی به همراه محتوا و کتاب کاربرگ است، از اواخر مردادماه آغاز شده و کارگاه حضوری نیز هفته سوم شهریور برگزار خواهد شد.


وی ایجاد تحول در فرآیند یاددهی-یادگیری و ارتقای بهره‌وری کلاس‌ها و رضایت‌مندی دانشجویان را از اهداف این دوره برشمرد و خاطرنشان کرد: این دوره منجر تقویت پداگوژی و آشنایی اساتید با تکنولوژی‌های ناظر به توانایی کار با نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها، پلت‌فرم‌ها، سایت‌ها و دیگر ابزارهای مورد نیاز خواهد شد. شرکت‌کنندگان در این دوره مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته و گواهی و امتیاز شرکت در دوره را دریافت خواهند کرد.


علی‌اکبری تأکید کرد: برگزیدگان اساتیدی که در این دوره موفق به اخذ گواهی گذراندن دوره شوند، به عنوان نمایندگان حوزه معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی در گسترش و تعمیق یادگیری عمیق در دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خواهند داشت. همچنین همه شرکت‌کنندگان در این دوره از مزایای مترتب پیش‌بینی شده در این معاونت بهره‌مند خواهند شد.


انتهای پیام/۴۱۲۹/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته