دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 تير 1401 - 14:59

وحیدی: عادی‌انگاری کرونا مهم‌ترین عامل افزایش این ویروس است

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، عادی انگاری را مهم‌ترین عامل افزایش این ویروس دانست و گفت: باید با روحیه و رویکرد جهادی اجازه تشدید ویروس کرونا را در کشور ندهیم.
کد خبر : 669922
احمد وحیدی وزیر کشور


به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، احمد وحیدی روز سه‌شنبه در چهل و پنجمین نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به روند افزایشی سویه جدید ویروس کرونا در کشور، افزود: باید برای استان‌هایی که با افزایش ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده‌اند؛ مداخلات موثر برای کنترل هر چه سریع‌تر بیماری داشته باشیم.


وی با اشاره به ضرورت افزایش محدودیت‌های تجمع و دورهمی در شهرهای قرمز کشور، ادامه داد: عادی انگاری بیماری کرونا مهم ترین عامل افزایش ویروس است و برای همین باید با افزایش رعایت مقررات بهداشتی همچون استفاده از ماسک و تزریق دُز یادآور، اجازه رشد دوباره ویروس کرونا را در کشور ندهیم.


وزیر کشور پس از شنیدن گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص افزایش حدود ۶ درصدی بستری‌های کرونایی در کشور گفت: اجرای هر چه کامل‌تر "طرح شهید سلیمانی" همواره مورد تاکید ستاد ملی مدیریت ویروس کروناست و برای همین باید به صورت همگانی در امر مقابله با کرونا بسیج شویم.


موضوع تعیین تکلیف شدن وضعیت شرکت‌های واکسن ساز داخلی از دیگر محورهای مورد اشاره فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بود که گفت: براساس گزارش ارائه شده در حال حاضر هفت نوع واکسن در کشور در حال تولید است و در این خصوص مسئولان وزارت بهداشت باید نسبت به ادامه فعالیت شرکت های واکسن ساز حسب تخصص و توانمندی علمی و نیاز کشور تصمیم گیری لازم را داشته باشند.


وحیدی اضافه کرد: برخی از شرکت‌های داخلی واکسن‌ساز، مجوزهای اضطراری فعالیت گرفته بودند و باید این مجوزها به صورت مرحله‌ای، به دائمی و سپس به تایید بین‌المللی و سازمان جهانی بهداشت برسد.


وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای مدیریت و مقابله با کرونا، یادآور شد: امروز جریان رسانه‌ای دشمن در تلاش برای به حاشیه بردن زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی فعالان امر مقابله با کروناست که باید در این خصوص مراقبت‌های لازم را نسبت به نیات شوم دشمن داشته باشیم.


وزیر کشور با بیان اینکه امروز براساس وضعیت جدید ویروس و روند رو به افزایش آن باید مراقبت‌های جدی‌تری داشته باشیم؛ گفت: خدمات سامانه "ایران من" براساس تزریق دُز یادآور خواهد بود و شهروندان عزیز کشور نسبت به این امر اهتمام لازم را داشته باشند.


وحیدی افزود: محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌ها با هدف کنترل سویه‌های جدید ویروس است.


وی با اشاره به نزدیک بودن فرارسیدن ماه محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین اشاره کرد و گفت: در این خصوص اطلاع‌رسانی‌های موثر رسانه‌ای برای رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص در مراسم بزرگ اربعین، ضرورتی جدی است و باید اقدامات لازم از سوی رسانه‌های رسمی کشور همچون صدا و سیما انجام شود.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته