دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 تير 1401 - 16:13
نماینده ادوار مجلس تأکید کرد؛

لزوم برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها برای فهم مبانی نهج‌البلاغه

نماینده ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت بر لزوم برنامه‌ریزی جدی در دانشگاه‌ها برای فهم مبانی نهج‌البلاغه در دانشگاه‌ها تأکید کرد.
کد خبر : 669887
حجت‌الاسلام احمد سالک

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دولت‌آباد، حجت‌الاسلام احمد سالک در مراسم جشنی که به مناسبت عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: نهج‌البلاغه بین شیعیان مظلوم واقع شده است. دشمنان از نهج‌البلاغه استفاده کرده‌اند؛ اما آنان کمترین بهره را از آن برده‌اند و این جای نگرانی بوده و باید در دانشگاه‌ها برای فهم مبانی نهج‌البلاغه برنامه‌ریزی جدی صورت پذیرد.


وی عنوان کرد: روز غدیر اتفاق بسیار مهم در تاریخ اسلام است و مأموریت الهی پیامبر(ص) در آن روز انجام شد. پیامبر(ص) در خطبه غدیریه حدود ۱۶۰ کلمه و جمله درباره اهل‌بیت (ع) صحبت کردند که ۶۰ مورد آن درباره فضایل امیرالمؤمنین و نام اهل‌بیت بعد از جانشینی ایشان تا مهدی موعود(عج) است.


نماینده ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه کرد: خطبه غدیریه پیامبر دکترین حکومتی مسلمین در جهان بوده؛ کما اینکه در زیارت جامعه کبیره امام هادی (ع) نیز مجموعه‌ای از اعتقادات حاکمیتی اسلام و تشیع مطرح می‌شود و این موضوع نشان‌دهنده این است که جهان تشیع از نظر اداره کشور و جامعه در ابعاد مختلف مشکلی ندارد؛ زیرا که محور حاکمیت، دینی است.


سالک خطاب به مسئولان دانشگاه‌ها گفت: دانشجویان امانت نزد شما هستند و باید آنان را به‌عنوان نسل آینده‌ساز بر اساس ایدئولوژی جمهوری اسلامی تربیت کنید. استکبار جهانی باور را از جوانان گرفته و نیاز به احیای این خودباوری در جوانان و دانشجویان هستیم.


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

انتهای پیام/

ارسال نظر