دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 تير 1401 - 15:34
مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران تاکید کرد؛

موکب‌های مردمی میزبانان اصلی «مهمانی 10 کیلومتری» روز عید سعید غدیر

با تاکید بر حضور همه جانبه مردم در جشن بزرگ عید غدیر عنوان کرد: مراسم مهمانی ۱۰کیلومتری روز عید غدیر در طول خیابان ولیعصر(عج) با استقبال خوب موکب‌ها و گروه‌های خودجوش و فعال مردمی رو به رو شده است.
کد خبر : 669661
مهمانی 10 کیلومتری

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، محمدحسن جعفرزاده مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در رابطه با سازماندهی و فعالیت موکب‌های مردمی در خیابان ولیعصر(عج) به مناسبت عید سعید غدیر تشریح کرد: جشن‌های مردمی این عید بزرگ، امسال به صورت مهمانی عظیم در طول خیابان ولیعصر(عج) حد فاصل چهار راه ولیعصر تا پارک وی برگزار می‌شود. فعالیت‌های این موکب‌های مردمی شامل اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، پذیرایی از شهروندان، خدمات‌رسانی و اجرای گروه‌های هنری گوناگون است.


جعفرزاده در این راستا به محورهای اصلی برنامه‌های دهه ولایت و امامت اشاره و توضیح داد: برنامه‌های در حال اجرای حوزه فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران در این دهه و به ویژه عید سعید غدیر خم بر پایه سه محور عقد اخوت، تکریم سادات و اطعام مومنین برنامه‌ریزی شده است و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در عید غدیر امسال با مشارکت موکب‌های مردمی حاضر در مهمانی بزرگ روز عید سعید غدیر نیز با اصل قرار دادن این سه محور مهم به شهروندان عزیز خدمت‌رسانی می‌کنند.


وی همچنین به پویش بزرگ «به عشق علی(ع) لبخند بسازیم» افزود: همزمان با فرا رسیدن عید قربان و غدیر (دهه امامت و ولایت) ویژه برنامه‌هایی با تاکید بر سنت حسنه پیوند اخوت و براداری شروع شد. پویش «به عشق علی(ع) لبخند بسازیم» با محوریت عقد اخوت با هدف ترویج فرهنگ عقد اخوت (برادری) در میان مسلمانان، معرفی عید سعید غدیر به عنوان عید الله اکبر و عید لبخند و برادری، ایجاد لبخند، سرور و نشاط معنوی شهروندان، انجام می‌شود که در این پویش به ویژه در روز عید سعید غدیر از مردم و اقشار مختلف دعوت می‌شود تا با خواندن عقد اخوت، برادری را ترویج و محورهای عقد اخوت را در حق یکدیگر رعایت کنند.


انتهای پیام/۱۲۰/

انتهای پیام/

ارسال نظر