دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 تير 1401 - 12:59

ابتلای چند نظامی صهیونیست به آبله میمون

یک شبکه صهیونیستی از ابتلای چندین نفر از نظامیان ارتش این رژیم به آبله میمون خبر داد.
کد خبر : 669624
ارتش اسرائیل

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، شبکه صهیونیستی «کان» امروز (یکشنبه) اعلام کرد، تعدادی از نظامیان ارتش این رژیم به آبله میمون مبتلا شده‌اند.


بر اساس این گزارش، اولین مورد ابتلای این نظامیان به بیماری مذکور حدود دو هفته پیش گزارش شده و تعداد آنها اکنون بیشتر شده است.


رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، این رژیم در حال بررسی دقیق برای پی بردن به تعداد مبتلایان در میان ارتش است.


در اواخر اردیبهشت بود که یک بیمارستان درتل‌آویو اعلام کرد اولین مورد مشکوک به آبله میمون در فلسطین اشغالی کشف شده است.


به نوشته روزنامه «هاآرتص»، بیمارستان ایچیلوف خبر داد، یک مرد ۳۰ ساله که اخیراً به اروپای غربی سفر کرده بود با علائم بیماری آبله میمون به اورژانس مراجعه کرد. او اکنون در قرنطینه بستری شده و شدت بیماری او خفیف گزارش شده است.


وزارت بهداشت رژیم موقت صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای از هر فردی که وارد فلسطین اشغالی می‌شود و علائمی مانند تب و جوش‌های تاول‌زا را تجربه می‌کند خواست سریعاً به پزشک مراجعه کند.


بر اساس گزارش‌ها، مواردی از بیماری مربوط به آبله میمون قبلاً فقط در میان افرادی که به آفریقای مرکزی و غربی سفر کرده‌اند، دیده شده است. اما طی هفته گذشته کشورهای انگلیس، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، آمریکا، سوئد و کانادا مواردی از ابتلا به این بیماری را گزارش کردند که بیشتر در مردان جوانی است که به آفریقا سفر نداشتند.


به نوشته هاآرتص، فرانسه، آلمان، بلژیک و استرالیا نیز روز جمعه اولین موارد ابتلا به آبله میمون را تایید کردند.


ویروس آبله میمون معمولا باعث تب، لرز، بثورات پوستی و ضایعات در صورت یا اندام تناسلی می‌شود. سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زند که این بیماری برای یک نفر از هر ۱۰ نفر کشنده است، اما واکسن‌های آبله محافظ هستند و برخی داروهای ضد ویروسی نیز در حال تولید هستند.


انتهای پیام/۴۱۰۶/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته