دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 تير 1401 - 09:21
نادری در گفت‌وگو با آنا:

واقعه غدیر نشان داد جامعه برای هدایت درست به امام نیاز دارد

تبیین نقش غدیر در امامت و مهدویت توسط دانشگاهدبیر دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تأکید کرد: مهم‌ترین نقش دانشگاه گفتمان‌سازی و تبیین نقش غدیر در امامت و مهدویت است.
کد خبر : 669536
image-20220717090652-1.jpeg

محمدمهدی نادری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در آزادشهر اظهار کرد: واقعه غدیر خم سرنوشت‌سازترین اتفاق تاریخ و نقطه عطفی در تاریخ بشریت است، روزی بزرگ که در آن دین به کمال رسید و پروردگار، راه بشریت را برای طی طریق در مسیر رستگاری معلوم کرد و در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم هجرت رسول‌خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم به‌عنوان بهترین خلق، دست وصی خود را بلند کرد و او را جانشین بر حق خود نامید.


وی با بیان اینکه ولایتمداری یکی از محورهای غدیر است و در عصر حاضر به ولی و ولایتمداری نیاز داریم، ادامه داد: جامعه مانند دانه‌های تسبیح می‌ماند و اگر نخ تسبیح نباشد تا آنها را دور هم جمع کند جامعه متشتت و منحرف می‌شود.


دبیر دبیرخانه مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تأکید کرد که واقعه غدیر نشان داد که جامعه برای راه درست و هدایت درست به امام نیاز دارد و این فلسفه غدیر است که به ظهور امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف می‌انجامد.


نادری بیان کرد: وجود غدیر مقدمه حکومت امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف، استمرار حکومت الهی، حرکت در مسیر عدالت، ارزش‌های دینی و نتیجه عینی این واقعه بزرگ است و یکی از رسالت‌ها و اولویت‌های امروز دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد دبیرخانه مهدویت، حرکت به سوی گفتمان‌سازی و تبیین نقش غدیر در امامت و مهدویت است.


وی تشریح کرد: عید سعید غدیر بهترین فرصت برای جامعه علمی به‌خصوص دانشجویان ایجاد کرده تا براساس آیات و روایات اسلامی ابعاد این واقعه را برای جامعه بازکاوی و تبیین کنند و باید تلاش کنیم عید غدیر را با اجرای برنامه‌های فرهنگی، معنوی و شاد زنده نگه داریم، چراکه در سایه امامت و ولایتمداری اتفاقات خوبی برای جامعه رقم می‌خورد.


انتهای پیام/۴۰۷۸/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته