دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 خرداد 1401 - 23:22

مقتدی صدر: نمایندگان جریان صدر استعفای خود را به رئیس پارلمان بدهند

سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر امروز از «حسن العذاری» رئیس فراکسیون صدر در مجلس عراق خواست تا استعفای نمایندگان خود را تقدیم رئیس پارلمان کند.
کد خبر : 664035
مقتدی الصدر

به گزارش گروه جهان خبرگ زاری آنا، سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر امروز یکشنبه از «حسن العذاری» رئیس فراکسیون صدر در مجلس عراق خواست تا استعفای نمایندگان خود را تقدیم رئیس پارلمان کند.
صدر در یادداشتی به العذاری ضمن درخواست از او برای تقدیم استعفاهای اعضای جریان صدر در پارلمان عراق به رئیس مجلس از همپیمانان خود در ائتلاف «نجات میهن» (ائتلاف سه گانه صدر، حلبوسی و بارزانی) تشکر کرد.
 مقتدا صدر از نمایندگان گروه خود در پارلمان خواست که استعفا دهند/ امضای الحلبوسی

متن نامه دستور استعفای نمایندگان به خط مقتدا صدر به العذاریاین درخواست استعفای جمعی نمایندگان جریان صدر از پارلمان عراق ساعتی پس از گفت و گوی تلفنی مقتدا صدر با مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق (همپیمان او در ائتلاف سه گانه) انجام شد.


در دستنوشته صدر همچنین از « جعفر صدر» به عنوان «نامزد مستقل جریان صدر برای نخست وزیری» تشکر شد.


صدر نوشت: این گام ایثاری از جانب من برای وطن و ملت است تا از سرنوشت مجهول رهایی یابند همان طور که پیش تر برای آزادسازی عراق، حاکمیت، امنیت، وحدت و ثبات آن ایثارگری کردیم.


ویدیویی نیز از حسن العذاری رئیس فراکسیون صدر در مجلس عراق روبروی میز کار محمد الحلبوسی رئیس پارلمان منتشر شده که حلبوسی در آن در حال امضای برگه هایی است که به نظر می آید استعفاهای دستنویس اعضای جریان صدر در پارلمان باشد.


انتهای پیام/۴۱۲۹/انتهای پیام/

ارسال نظر