دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 خرداد 1401 - 17:20

سازمان بهداشت جهانی بابت شیوع آبله میمون هشدار داد

یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد کنترل آبله میمون در کشورهایی که این ویروس هنوز شیوع پیدا نکرده است اولویت دارد.
کد خبر : 661276
سازمان بهداشت جهانیبه گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، سیلوی برایاند مدیر تیم آمادگی جهانی برای خطرات عفونی روز جمعه گفت که این مسئله می‌تواند از طریق اقدام سریع به نتیجه برسد.


آبله میمون، به طور معمول یک عفونت ویروسی خفیف در کشورهای آفریقایی است، اما گسترش آن به کشورهای غیربومی مانند اروپا و ایالات‌متحده نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد ابتلا به آبله میمون در کشورهایی که ویروس پیش‌تر در آنجا وجود نداشت، گزارش شده است.


برایاند در یک جلسه فنی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به آبله میمون گفت:اگر اقدامات درست را همین حالا در دستور کار قرار دهیم می‌توانیم آن را به‌راحتی کنترل کنیم.


وی با تأکید بر اینکه یک دریچه فرصت برای جلوگیری از شیوع بیشتر وجود دارد، از عموم خواست از آنجایی که انتقال این ویروس بسیار کندتر از ویروس‌های دیگر مانند کرونا است، نگرانی در این مورد نداشته باشند.


مقامات سازمان جهانی بهداشت اعلام کردند که هیچ نیازی برای واکسیناسیون عمومی در حال حاضر وجود ندارد اما واکسیناسیون هدفمند در صورت امکان برای تماس‌های نزدیک با افراد آلوده صورت گیرد.


روزاموند لوئیس رئیس بخش آبله که بخشی از برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت است، گفت: بررسی موارد ابتلا، ردیابی تماس آن‌ها و قرنطینه در خانه بهترین گزینه خواهد بود.


انتهای پیام/۴۱۲۹/انتهای پیام/

ارسال نظر