دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 خرداد 1401 - 09:44

قالیباف: تسریع در شناسایی عاملان ترور شهید خدایی خواسته ملت ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی خرمشهر بار دیگر به ما ثابت کرد اگر خدا باوری و مردم باوری با یکدیگر جمع شود، موفقیت حتمی است. سنت‌های الهی به دست خود مردم محاصره‌ها را می‌شکند و مؤمنان را بر کافران پیروز می‌گرداند.
کد خبر : 660686
قالیباف مجلسبه گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، ‌محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (سه‌شنبه سوم خرداد) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در ابتدا شهادت مدافع حرم سردار پاسدار شهید حسن صیاد خدایی به دست عوامل تروریست استکبار جهانی را محضر ملت شریف ایران، عموم پاسداران مدافع امنیت کشور و خانواده آن عزیز تبریک و تسلیت می‌گویم.


وی بیان کرد: این ترور بار دیگر عمق عصبانیت دشمنان مردم ایران از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نشان داد که مخلصانه امنیت را برای این مرز و بوم تأمین کردند. تسریع در شناسایی و مجازات عاملان و آمران این جنایت خواسته آحاد ملت شریف ایران است و دستگاه‌های مرتبط در این خصوص اقدامات لازم را انجام می‌دهند.


رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین جان باختن تعدادی از هموطنان‌مان در حادثه دلخراش ریزش ساختمان در حال احداث در شهر آبادان را به مردم شجاع و شریف آبادان و خانواده‌های آنان تسلیت می‌گویم و برای مصدومان این حادثه شفای عاجل و کامل از خداوند متعال مسئلت دارم.


قالیباف ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه باید در سریع‌ترین زمان ضمن رسیدگی به مصدومان، بررسی دقیق علل وقوع این حادثه را در دستورکار قرار دهند و با کلیه مسببین این حادثه دلخراش در هر سطحی برخورد سریع و قاطع صورت گیرد.


وی گفت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز باید این موضوع را با کمک نمایندگان مجلس به ویژه نماینده آبادان بررسی کند و گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.


قالیباف با اشاره به اینکه فرا رسیدن سالروز حماسه عملیات تاریخی بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر را گرامی می‌دارم اظهار کرد: جوانانی از جنس شجاعت و غیرت از جان شیرین خود گذشتند تا در تاریخ ثبت شود که هیچ قدرتی توان ایستادگی برابر اراده پولادین ملت سرافراز ایران اسلامی را ندارد و به فضل خدا هیچ بن‌بستی مانع فتح خرمشهرهای پیش روی این ملت نخواهد بود.


وی تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر بار دیگر به ما ثابت کرد اگر خدا باوری و مردم‌باوری با یکدیگر جمع شود، موفقیت حتمی است. سنت‌های الهی به دست خود مردم محاصره‌ها را می‌شکند و مؤمنان را بر کافران پیروز می‌گرداند.


قالیباف تأکید کرد: آزادسازی خرمشهر نشان داد چگونه با عزل بنی‌صدر و برداشته شدن سد مشارکت مردم در عملیات‌ها و باور به امدادهای الهی کاری که در محاسبات ناممکن بود ممکن شد و دشمنان تا دندان مسلح و مورد حمایت قدرت‌های جهانی از اراده و باور رزمندگان مؤمن ما شکست خوردند.


رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آزاد سازی خرمشهر صرفاً یک حادثه تاریخی نبود و خرمشهر برای تمام انقلابیون یک درس بود که اگر مردم به میدان بیایند و کار را به دست بگیرند و به سنت‌های الهی تکیه کنند، مشکلات حل خواهد شد. اگر روزی محاصره خرمشهر به یاری خدا و دست جوانان مؤمن، موقعیت‌شناس، فداکار و آگاه این مرز و بوم شکست امروز نیز باید معیشت و اقتصاد مردم را از محاصره بوروکراسی اداری و بی رمق، رانت‌بازی، انحصار، حلقه‌های بسته تصمیم‌گیری و عدم شفافیت ساز و کارها، دلالی‌های سازمان یافته و امضاهای طلایی آزاد کنیم و در مسیر نیز همچون آزادسازی خرمشهر باید راه را برای نقش‌آفرینی جوانان مؤمن، آگاه و موقعیت‌شناس و با استعداد باز کنیم.


قالیباف اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در این دوره تمام تلاش خود را به کار بسته است تا رانت‌بازی در صدور مجوزهای کسب و کار را تعطیل کند و صنایع انحصارگرا را متحول سازد و شفافیت را از خود آغاز کند و به سایر دستگاه‌ها تسری دهد و ریل‌گذاری لازم برای جهش تولید دانش‌بنیان و تحول بانکی را رقم بزند تا ریل‌گذاری لازم برای تحول نظام اقتصادی کشور، عملیاتی شود.


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در ادامه مسیر نیز تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا در چارچوب وظایف خود کمک کند تا خرمشهر اقتصاد از محاصره مشکلات آزاد شود.


انتهای پیام/۴۰۱۳/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته