دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 خرداد 1401 - 00:30

عربشاهی: ادعاهای کذب مانع صدور رأی شکست تراکتور را نمی‌گیرد/ پرسپولیس نیاز به مربی خارجی دارد

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: با ادعاهای کذب نمی‌توان رأی کمیته انضباطی را به سود تراکتور تغییر داد و پرسپولیس ۳ بر صفر برنده می‌شود.
کد خبر : 660297
تراکتور پرسپولیسضیا عربشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، با انتقاد از میزبانی باشگاه تراکتور از پرسپولیس در هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: انتظار چنین رفتاری از هواداران خونگرم تبریزی را در دیدار با سرخپوشان تهران نداشتیم. تیم دوم بیشتر هواداران تراکتور بدون تردید پرسپولیس است و نباید به خاطر مسابقه‌ای که حساسیت چندانی نداشت با سنگ از قهرمان پنج دوره گذشته لیگ برتر استقبال می‌کردند. قرار بود تا در این بازی تنها ۳۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه پر شود اما نزدیک به ۹۰ درصد ورزشگاه پر بود و در کمال تعجب مدیران تراکتور مدعی شدند ۴۵ درصد ورزشگاه پر شده در حالی که تصاویر و فیلم بازی گویی آن است که ورزشگاه تقریباً پر بود. وقتی چنین ادعای کذبی مطرح می‌شود به راحتی می‌توان تشخیص داد چه اتفاقاتی در بازی رخ داده و با وجود مستندات کاملاً محرز باید بدانیم حق با پرسپولیس است.


وی ادامه داد: تراکتور باشگاه ریشه‌داری است و سال‌ها از تأسیس این باشگاه می‌گذرد. بازیکنان بزرگی نظیر امیر حاج رضایی، احد شیخ لاری، کریم باقری، سیروس دین محمدی، اسماعیل حلالی و ... از این باشگاه به سطح اول فوتبال ایران معرفی شدند. از زمان مالکیت محمدرضا زنوزی آهسته آهسته رویکرد بخش عمده‌ای از هواداران تراکتور تغییر کرده و بی‌دلیل اختلافاتی ایجاد شده که ثمره آن در دیدار اخیر دو تیم دیده شد. متأسفانه عده‌ای نقاب مدیریت بر صورت دارند و دیدیم که تیم‌های ماشین‌سازی و گسترش فولاد تبریز دیگر در سطح اول فوتبال ایران نیستند. در دیدار تراکتور و پرسپولیس هم داور به دلیل باران سنگ تماشاگرنماهایی که تعداد آنها از حد معمول به مراتب بیشتر بود چند بازی بازی را متوقف کرد و در نهایت مجبور شد تا بازی را ناتمام اعلام کند. در شرایطی که بازیکنان، کادر فنی و داوران امنیت جانی نداشتند در انتظار بازگشت پرسپولیس به زمین بودند که در نوع خود جالب بود.


پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: تبریزی‌ها مهمان‌نواز و مهمان دوست بوده و هستند. در چند سال اخیر نگرش طرفداران تراکتور را تغییر داده‌اند. سرنوشت مسابقه درون زمین مشخص می‌شود و هوادار موظف به حمایت از تیم خود است. پرتاب سنگ، بطری و هر وسیله دیگری به سوی عوامل تیم رقیب در شأن باشگاه تراکتور نیست و باید ایرادهایی که در هواداری تیم ریشه‌دار تراکتور ایجاد شده هر چه زودتر برطرف شود. وجود پرچم کشورهای ترکیه و آذربایجان در دیدار داخلی لیگ برتر ایران و در شرایطی که بازیکنی از این دو کشور در ترکیب دو تیم حضور ندارند گویای مسائل دیگری است که مناسب تراکتور نبوده و نخواهد بود. از منظر قانون پرسپولیس ۳ بر صفر برنده دیدار با تراکتور خواهد شد و محرومیت هواداران تراکتور از دیدار بعدی این تیم با فجرسپاسی به خوبی بیانگر نگاه کمیته انضباطی به دیدار تراکتور و پرسپولیس است. مواردی که در مورد امید عالیشاه، سعید آقایی و مهدی ترابی عنوان می‌شود هم کمکی به تغییر رأی نمی‌کند چون اتفاقاتی که تماشاگرنماهای متعدد تراکتور رقم زدند اظهر من‌ الشمس است که رأی به سود سرخپوشان تهران خواهد شد.
بیشتر بخوانید:

عربشاهی با اشاره به اینکه پرسپولیس برای فصل آینده باید تغییراتی در کادر فنی خود ایجاد کند، بیان کرد: برانکو ایوانکوویچ که فصل جدیدی از موفقیت را در پرسپولیس رقم زد دستیاران بسیار خوبی داشت که او را در زمینه‌های مختلف یازی می‌کردند. فرهاد مجیدی هم با آورد گابریله پین طلسم ناکامی ۹ ساله استقلال را در لیگ برتر شکست و قهرمان شد. دستیار ایتالیایی مجیدی به رسانه‌های کشورش گفته که چه کمک‌هایی به استقلال کرده تا این تیم قهرمان شود. یحیی گل‌محمدی هم می‌تواند دستیار خارجی خوبی به کادر فنی‌اش اضافه کند تا دانش کادر خود را بالا ببرد. پرسپولیس باید برای رسیدن به قهرمانی در فصل بعد تغییرات بنیادینی داشته باشد و ضمن اینکه کادر فنی این تیم تقویت شود بازیکنانی با کیفیت هم جذب کند تا در شرایط رقابتی خوبی با استقلال قرار بگیرد. پرسپولیس ظرفیت لازم برای رسیدن به قهرمانی را به دست می‌آورد به شرط اینکه تغییرات مثبتی رقم بخورد و اگر شاهد تغییرات نباشیم فصل بعد باز هم حسرت نصیب هواداران می‌شود.


انتهای پیام/۴۰۴۸/انتهای پیام/

ارسال نظر